Sağlık Yaşam

10 Adımda Göbek Yağlarınızdan Kurtulun

10 Adımda Göbek Yağlarınızdan Kurtulun

10 Adımda Göbek Yağlarınızdan Kurtulun

Günümüzde insanlar hareketsiz bir yaşam sürdürüyorlar. Bu yüzdende aktif olamadıkları içinde vücut çalışamıyor ve fazlalıkları yakamıyor. Öncelikle belirtmeliyiz ki, vücudumuzda ki herhangi bir kas vücudumuzun işçisidir. Kaslarımız vücuttaki fazla kilolardan kurtulmamıza yardımcı olur.

Son zamanlarda kadınların en çok şikayetçi olduğu sorunlardan biri olan karın, bel ve basen bölgesi yağlar gerçekten sinir bozucu olabiliyor. Hem sağlık olarak hem de görüntü olarak itici bir görüntü oluşabiliyor. Karın bölgenizin ölçüsü kadınlarda 80, erkeklerde 94 cm’nin üzerindeyse karın bölgenizde aşırı yağlanma olduğunu gösterir.

Bu yazımızda sizlere bu bölgelerdeki yağları nasıl eritebileceğinizi yazmaya çalışacağız. Öncelikle belirtelim ki piyasada bulunan söz de ‘bölgesel zayıflama’ adı altında satılan bitkisel veya kimyasal hapların işe yaramadığını belirtelim. Eğer düzelme olsa bile bunların geçici olacağını belirtelim.

İlk Şart! 3 Beyazdan Uzak Durun!

Un ve Hamur İşleri Azaltın

Günlük besin tüketiminde beyaz undan yapılan ürünleri sıkça tüketiriz. Besleyiciliği zenginleştirilse bile, kepekli tahılların daha yararlı olduğu düşünülür. Kepekli ürünler daha az süreçten geçirilir, Tam tahıllar daha az işlenmiştir ve daha zengindirler. Lif bakımından da zengindirler. Günde 25-35 gr lif içeren besinler tüketilmesi önerilir. Lif bakımından zengin beslenme kolesterol ve bazı kanser tipleirnden korunmayı sağlar. Düzenli olarak kepekli tahılları tüketmek gerekir. Bu beyaz unun sağlıklı beslenmenin bir parçası olmadığı anlamı taşımaz. Eğer beyaz unla yapılan tortilla yemekten hoşlanıyorsanız diğer yemek tercihlerinizi kepekli ürünleri tercih edin. Kepekli olan yiyecekleri tercih etmenizi öneririz.

Şekeri Mümkün Olduğunca Azaltın

Evet yediğimiz fazla şekerler vücudun yağ metabolizmasını bozuyor ve o insan vücudunun mükemmel sistemi bozulan metabolizma yüzünden yağ birikimi artıyor. Ayrıca fazla şeker kullanımı bir çok hastalığa davetiye çıkarıyor. Bu yüzden şeker ihtiyacınızı meyvelerden almaya çalışınız.

Tuz Alışkanlığımızı Değiştirmeliyiz

Tuzun önerilen miktarın üzerinde tüketilmesinin “hipertansiyon, inme, kalp krizi, kalp yetmezliği gibi ciddi hastalıkları tetiklediğini ve kalp-damar hastalıklarına bağlı ölümlerde artışa neden olabildiğini, mide kanseri, şişmanlık ve kemik erimesi riskini arttırdığı gözlemlenmiştir. Aşırı tuz tüketimi halinde astım hastalığında da şikayetlerin arttığı söz konusudur, bu tür sorunların yaşanmaması için günlük alınan tuz miktarının azaltılmasının temel kural olduğunu vurgulamakta fayda var.

Vücuttaki Fazla Yağlardan Kurtulmak ve Zayıflamak İçin Ne Yapılabilir?

Günde en az 1 saatlik yürüyüş veya spor.
Sigara ve alkol tüketimini azaltmak veya tamamen bitirmek.
Sucuk, sosis vb. ürünleri azaltmak.
Kaymaklı yoğurt yerine yağsız veya az yağlı yoğurt ve süt ürünleri kullanın
Balıkta da som, turna ve alabalık gibi seçenekleri tercih edin.
Yemeklerinizde mümkün olduğunca zeytinyağı ve tereyağı kullanmaya özen gösterin.
Zayıflamak için kesinlikle kendinizi aç bırakmayın, bu sizin daha çok açıktıracak ve çok yemenize sebep olacaktır. Mümkün olduğunca yağsız, tahıllı, yulaflı bisküviler tercih edebilirsiniz.
Yemeklerden önce en az 2 bardak ılık su içmelisiniz.
Yemeğe başlamadan önce parmağınızı tuza batırıp yiyiniz, yemek bittikten sonra da tekrarlayınız. Bu hem sünnettir hem de sizi bir çok hastalıktan koruyacaktır.
Meyve ve sebzelerinizi yemeklerden önce yemeye özen gösteriniz.

İlgili Yazılar

Hindistan cevizi yağının cilde faydaları ve kullanımı

delikanli kizlar

Liposuction zayıflama yöntemi değildir

delikanli kizlar

Çinko Enzimlere Yardımcı

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap