Estetik Güzellik

10 Yaş Genç Görünmek Mümkün

Yaş Genç Görünmek Mümkün

Düzenli uyku, pozitif düşünme, şükür, spor, dengeli beslenme ve stresten uzak kalarak olduğunuzdan 10 yaş daha genç görünmeniz tabi ki mümkün.

Tüm dünya genç ve sağlıklı kalmanın peşinde koşuyor. Ve tam da bu durumda estetik cerrahi insanlara genç kalabilmenin sihirli anahtarını sunuyor. Peki siz de en az 10 yaş daha genç gözükebilmek için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Estetik International Sağlık Grubu doktorları en az 10 yaş daha genç gözükmenin sırlarını paylaştı: “Hemen herkes 30’lu yaşlarda aynalardaki aksine bakıp, hafif form kayıpları yaşadığının farkına varır. Özellikle 30-40 yaş arası geleceğe yatırım yapmak için en doğru yaş aralıklarıdır. Bu yaş aralığında yaptıracağınız önlem uygulamaları, 40’lı, 50’li ve hatta 60’lı yıllara daha rahat, dinç, diri ve daha genç girmenizi sağlayacaktır. Önce beslenmeyle başlayalım. Hayatınızdan suyu, sebzeyi ve meyveyi eksik etmeyin. Cildinizi nemlendirin ve güneş ışığından koruyun. Hiç alternatifi yok, kesinlikle sigarayı terk edin. Spor, sabit kiloda kalma ve stres’ten uzak bir yaşam tarzı şart. Tüm bunları yaptıktan sonra medikal ve estetik cerrahiden yardım alabilirsiniz”.
Yüzü yaşlı gösteren kusurlar

Yüzümüzdeki yaşlı gösteren kusurları sıralayan uzmanlar ince çizgiler, gıdık ve boyun bölgesinin yaşı en fazla belli eden alanlar olduğunu belirtti. “Hindi boynu olarak da tanımlanan sarkmış, kırışmış gıdık ve boyun bölgesi, yüz güzelliğinize gölge düşüren ve sizi olduğunuzdan çok daha fazla yaşlı gösteren alanlardır. Yine ince çizgilerle başlayıp, giderek derinleşen kaz ayakları, dudak üstü ve alın çizgileri, form kayıplarını belli ederler. Bunun için kliniklerimizde öncelikle ameliyatsız tekniklere yöneliyoruz çünkü cerrahi girişimlerde kesi yapıldığı için, iyileşme süreçleri uzuyor, komplikasyon riski artıyor. Botoks, yağ enjeksiyonları, Örümcek Ağı Tekniği, tüm bu sorunların önüne geçmemizi sağlıyor.”
Dudakların diri ve parlak gözükmesi gerekir

Uzmanlara göre dudakların güneşten en fazla etkilenen bölge olması ve zaman içinde renk ve diriliğinde kayıplar yaşanması yine yaşlı gösteren unsurlardan bir tanesi. Uzmanlar bu konuda da “Öncelikle yaz kış dudakların nemsiz bırakılmaması gerekiyor. Yüksek koruma faktörlü dudak koruyucularını önerebiliriz. Eğer bir form kaybı yaşanıyorsa, dudaklara yapay enjeksiyonlar yerine, hastanın kendi yağıyla hazırlanan kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu sayede hem dudaklara dirilik kazandırılır, hem de kaybolan canlılığı kök hücre sayesinde tekrar yerine gelir” diyor.

İlgili Yazılar

Etkileyici Bakışlar İçin

delikanli kizlar

Güneş Lekesi İçin Yoğurt Maskesi

delikanli kizlar

Saç Bakımında 10 Önemli Kural

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap