Aşk İlişkiler

Aşırı Kıskançlık Sevgiliyi Bıktırıyor

Aşırı Kıskançlık Sevgiliyi Bıktırıyor

Aşırı Kıskançlık Sevgiliyi Bıktırıyor

Sevgilimi aşırı derecede kıskanıyorum, çok kıskancım, kıskandığım için kendime kızıyorum, elimde olmadan çok kıskanıyorum, aslında kıskanmak istemiyorum, kıskanmak beni de yoruyor, onu çok kıskanıyorum ama neden kıskandığımı bilmiyorum. Sevgilimi çok kıskandığım için benden soğudu. Benim çok kıskanç ve boğucu bir kadın olduğumu söylüyor. Kıskandığım için ben de suçlu hissediyorum. Kıskançlık krizlerinden nasıl kurtulurum? Onu kıskanmaktan nasıl vazgeçerim? Kıskançlık bir hastalık mı?

Kıskançlıkla başa çıkmak için, öncelikle sevdiğinizin insanı neden kıskandığınızı anlamaya çalışın. Onu neden ve kimden kıskanıyorsunuz? Ve daha da önemlisi sevgilinize güvenmiyor musunuz?

Onu kıskanma nedeniniz daha önce size yalan söylemiş olması olabilir. Belki de sizi aldatmıştı ve yakalamıştınız. Daha önceki ilişkilerinize ihanet uğramış olmanız da güvensiz bir kişi olmanızda etken olabilir. Ancak bu hisler içerisindeyken asla sağlıklı bir ilişki yürütemezsiniz. Sürekli şüphe ve kaygı içinde mutlu olabilecek misiniz? Kıskançlık sizi ve sevgilinizi her zaman gerecek.

Kıskanç olmanızın sebebi sevgiliniz değildir belki. Belki bütün sebep sizin davranışlarınızı kontrol altına alamama durumunuz olabilir. Siz sevgilinize güvenmiyorsanız, sevgiliniz de size güvenmez. Böylece karşılıklı güvensizlik içinde son derece sağlıksız bir ilişki yaşar durursunuz.

AŞIRI KISKANÇLIK BİR PSİKOLOJİK SORUNDUR

Aşırı kıskançlık sorunu sizin sürekli olumsuz senaryolar üretmenize neden olur. Sevgilinizin sizden uzakta olduğu her dakika için aklınızdan sürekli farklı senaryolar geçecektir. Nerede, kiminle, ne yapıyor, neden telefonu açmıyor, neden geç cevap veriyor, neden bensiz gitti, neden beni aramadı…Bunlar tanıdık geliyor mu?

Kıskançlığın en önemli nedeni özgüven eksikliğidir. Kendinize güvenin. Kendinizi rakip olarak görmeyin. Sevgiliniz sizi seviyor. Sevmese sizinle olmazdı değil mi? Onu hayatınızın merkez noktasına koymayın. Kaybetmeye hazır olun. Her an kaybetme korkusuyla yaşarsanız kıskançlık krizleri kaçınılmaz olacaktır.

İlgili Yazılar

Flört Şekline Göre Erkekler

delikanli kizlar

Sevgilim Beni Neden Aramıyor

delikanli kizlar

Erkekleri Tavlayan 9 Harika Söz

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap