Nasıl Yapılır Yaşam

Banyo Tuzunuzu Kendiniz Yapın

Banyo Tuzunuzu Kendiniz Yapın

Banyo Tuzunuzu Kendiniz Yapın

Güzelliğine düşkün tüm kadınların son zamanlardaki en önemli tercihi banyo tuzudur. Bilenler bilir en özel güzellik formüllerinden birisidir. Tüm güzellik ürünlerinde olduğu gibi banyo tuzlarının fiyatları bazen çok uçuk rakamlara ulaşabiliyor. Hem ekonomik olarak düşürseniz hem de güzelliğinize önem veriyorsanız sizin için ev yapımı banyo tuzu tarifi vermek istiyoruz. Sizde bu kolay tarifi evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz;

Banyo Tuzunuzu Kendiniz Yapın

1 su bardağı deniz tuzu
1.5 su bardağı ingiliz tuzu
Esans
Gıda boyası
Kurutulmuş otlar ve çiçek yaprakları
Yağlı kağıt
Cam kase
Metal kaşık
Cam şişe

Banyo Tuzunuzu Kendiniz Yapın

[ads1]
Hazırlanışı;

Cam kasenin içerisinde deniz tuzunu ve ingiliz tuzunu metal kaşık yardımıyla iyice birbirine karıştırın. (Kesinlikle karıştırma işlemleri sırasında ellerinizi kullanmayın)
Zevkinize göre seçtiğiniz esanstan 4 damla kadar ilave ederek karıştırarak, esansın tuz karışımına yedirin.
İsteğinize bağlı olarak bir damla gıda boyası koyarak iyice karıştırın. (Bazı esansların rengi olduğundan dolayı, gıda boyası kullanmanıza gerek kalmayabilir. dikkat etmenizde fayda var.)
Mahallenizdeki aktardan temin edebileceğiniz otları (nane, biberiye, tarçın, portakal ve limon) ve kurutulmuş çiçekleri karışımınıza ekleyin. Kendi kurutmuş olduğunuz yasemin veya gül yapraklarını bu karışıma katabilirsiniz. Esans tercihinize göre kokuların karmakarışık olmamasına özen göstermeniz gerekir.
Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra yağlı kağıt üzerine alarak 3-4 saat boyunca karışımın kurumasını bekleyin.
Zevkinize göre aldığınız cam şişelerin içerisine koyarak banyonuzda saklayabilirsiniz.
Hazırlamış olduğunuz banyo tuzunuzun cildinizi nemlendirmesini de istiyorsanız bir çay kaşığı gliserin ilave ederseniz harika bir karışım elde etmiş olursunuz. Eğer bir çay kaşığından fazla koyarsanız gliserin banyo tuzunuzun topaklanmasını sağlayacaktır. Bu bakımdan ayarlamayı iyi yapmanızı öneririz.
[ads2]

İlgili Yazılar

Beli Kalın Olanlar için Giyim Seçenekleri

delikanli kizlar

Bayram Baklavasız Olmaz

delikanli kizlar

Dikkat çekme hastalığı

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap