Başarılı bir diyetin sırrı

Başarılı bir diyetin sırrı nedir?

Başarılı Bir Diyetin Sırrı Nedir?

Başarılı Bir Diyetin Sırrı Nedir? Diyete başladıktan kısa süre sonra diyeti bozanlardan mısınız? Sağlıklı kilo vermek ve diyeti başarıyla sürdürmek için kendinize en kolay diyeti seçmelisiniz. Diyet yapanlara öncülük edecek Amerikan Tıp Derneğinin hazırladığı araştırmanın sonuçları şöyle.

Kadınların bir numaralı sorunu haline gelen kilo problemi için Amerikan Tıp Derneği başarılı bir araştırma yaptı. Hafta başında diyete başlayıp hafta arasında diyetten vazgeçenlere öncülük edecek bu araştırma, kilo vermek isteyenlere ışık tutacak. Araştırmaya göre, aslında tüm diyetlerin birbirine benzerliğine dikkat çeken dernek sözcüsü, kilolardan kurtulmak için kişi en kolayına gelen diyeti seçmesini vurguladı.

Zorlu diyetler

Araştırmayı yürüten Kanadalı ekip, 48 ayrı denek üzerinde araştırma yaptı. Araştırma sonunda gözlemlenen sonuç ise oldukça şaşırtıcı. Denekler, diyeti kendi sağlığından daha ön planda tuttuğu gözlemlendi. Günümüzde moda haline gelen “şok diyet”, “mucize diyet” adı altında ölüm saçan diyetlere de dikkat çeken araştırma ekibi, karbonhidrat ve yağ oranı düşük diyetlerinin yararları üzerinde tartışıyor. Deneklerin uyguladığı diyetlere sadık kalamadığı ve kısa süre sonra sağlık problemlerinden veya kişisel tercihlerinden dolayı diyet programından vazgeçtiği belirtildi.

Kolay diyet

McMaster Üniversitesi ve Toronto Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin ortak yürüttüğü bir diğer araştırmada ise yüksek kilolu 7.286 obeziteli denek üzerinde araştırmasını sürdürüyor. 12 ay boyunca aralarında Jenny Craig, Biggest Loser, Nutrisystem, Weight Watchers, Volumetrics, Ornish ve Rosemary Conley diyet listelerinin bulunduğu bir çok ünlü yabancı diyetisyenlerin düşük karbonhidrat ve yağ diyetlerini uygulayanların ortalama 7.5 ile 10 kg verdiğini kaydetti.

Araştırma raporlarının sonuçlarına göre, diyetlerin sonuç olarak benzerliğine dikkat çeken araştırma raporu, kişinin zorlanmadan uygulayabildiği diyetin seçilmesini öneriyor. Diyeti uygulayan kişi kendisine en az zorluk yaşatan diyeti seçmesi halinde diyete sağdık kaldığı ve diyeti bozmadan uzun süre sürdürdüğünü gözlemledi. Hızlı yağ yakan ve hızlı kilo verdiren diyetlerdeki uygulama zorluğu kişilerin hem sağlıklarını tehdit altına alıyor hem de diyeti uzun süre sürdürebilmesine engel oluyor.

Özetle, kilo vermek isteyen kişi zorlanmadan uzun süre dayanıklı kalacağı diyeti seçmeli. Diyet aç kalmak değil, sağlıklı beslenmek olduğunu unutmayın. Diyetinizi spor ve egzersizle güçlendirerek daha etkili ve daha hızlı kilo verebileceğinizi unutmayın.

Hakkında delikanli kizlar

Loading Facebook Comments ...

Cevapla