Aşk İlişkiler

Çekici mi Yoksa Değil mi?

Çekici mi Yoksa Değil mi

Çekici mi Yoksa Değil mi?

Çekici mi Yoksa Değil mi? : Bir kişinin çekici olup olmadığına karar verirken önemli olan sizce nedir? Yüzü mü, vücudu mu yoksa paketin tamamı mı?

Çekici mi

The Animal Behaviour Gazetesi’nde yayınlanan bir çalışmada Avustralyalı araştırmacıların sorusu bu oldu. 24 kişiden oluşan bir grup, karşı cinsin fotoğraflarına bakarak genel çekicilik notu verdi. Daha sonra aynı fotoğrafların sadece yüzden, ardından sadece vücuttan ibaret olanlarına bakarak not verdiler.

Araştırmanın sonucunda – genel çekicilik anlamında- sırf yüz üzerinden not alanların oranının sadece vücut üzerinden not alanlardan daha yüksek olduğu ortaya çıktı. Yüzdeki mimikler ve ifade, duygusal anlamda bizi karşımızdakiyle bağladığı için olsa gerek ki çalışmanın yazarı Dr. Marianne Peters, “Yüz çok daha önemli olabilir. Çünkü ona çok daha fazla özen gösteriyoruz. Yüz, pek çok önemli işareti barındırıyor. özellikle sosyal hayatla ilgili olanları” diyor.

Çekici mi Değil mi

Etiket :  Çekici mi?. çekicilik. çekicilik için yüz önemli mi? çekicilik için vücut önemli mi? araştırmalara göre çekicilik nedir?

İlgili Yazılar

Sizi beğeniyor mu?

delikanli kizlar

Doğru Kişiyi Bulma Rehberi

delikanli kizlar

Partnerinizi Heyecanlandırmanın İncelikleri

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap