Aile Beslenme Çocuk

Çocuklar için faydalı 10 besin

Yaban Mersini

Çocuklar için faydalı 10 besin

Çocuklar için faydalı 10 besin : Ebeveyn olarak, her zaman çocuklarınızın sağlıklı beslenip beslenmediği konusunda emin olmak istersiniz. Bu yazımızda size çocuklar için faydalı 10 besin, yine çocukların sevebilecekleri gibi nasıl hazırlanacağını anlatacağız. Çocuklarınız ilk yiyişlerinde bu gıdaları beğenmeseler bile siz tekrar tekrar deneyerek, onların bu gıdaları almalarını sağlayın. İşte Çocuklar için faydalı 10 besin.

Avokado

Avakado
Avokado, genellikle sandviç dilimlerinin içine koyabilirsiniz. Lif kaynağı Avokado, E vitamini ve iyi yağlarla doludur. Avokadoyu muz ile birlikte, parçalar halinde kesilmiş olarak çocuklarınıza sunabilirsiniz.

Yaban Mersini

Yaban Mersini
Tatlı ve lezzetli Yaban Mersinini çocuklarınıza yedirmek için tatlılıkla kandırmanız gerekebilir.
Yaban mersini vitamin, mineral deposudur. Ayrıca antioksidandır. Tahılların veya tatlıların üzerine koyabilirisiniz. Ancak çok fazla koymamaya dikkat edin.

Yumurta

Yumurta
Güne başlamak için bir protein deposu mu arıyorsunuz? En iyisi yumurtadır. Yumurta protein doludur ve D vitamini bulundurur. Ayrıca vücudun kalsiyumun emilmesine yardımcı olur. Yumurtayı çocuklarınızın sevdiği gibi pişirebilirsiniz.

Süt

Süt
Beyin ve vücut için önemlidir. Herhangi bir süt ürünü kalsiyum ve protein açısından zengindir. Kalsiyum, vücutta D vitamini emilimini arttırır. Çocuklarına her zaman ama özellikle yemeklerde bir bardak süt verebilirsiniz. Eğer çocuğunuz süt içmek istemiyorsa, o zaman çikolata ile tatlandırabilirsiniz.

Yulaf

Yulaf
Lif bakımından zengindir. Sabahları kahvaltıda çocuklarına süt ve meyvelerle yulaf hazırlayabilirsiniz. Kötü kolestrolün artmasını önler. Ayrıca tok tutucu özelliği ile çocuklarınızın çabuk acıkmasını önler.

Somon

Somon
Çocuğunuzun beslenmesinde balık önemli bir rol oynar. Balık yemek istemiyorsa, o zaman balığı somon ile başlayabilirsiniz. Somonda bulunan omega-3 yağı beyin ve ruh gelişimine yardımcı olur. Somon hazırlamak çok kolaydır. Çocuk dostu bir çok tarifi uygulayabilirsiniz.

Ispanak

Ispanak
Kolay pişirilir, çok hafif ve lezzetlidir. Yemeklerin yanına püre olarak ilave edebilirsiniz. Ayrıca salataların içine de koyabilirsiniz. Çocuklar için demir, kalsiyum, folik asit, A vitamini, ve C Vitamin sunuyor.

Domates

Domates
Yaz aylarının vazgeçilmezi olan domatesi çocuklarınıza mutlaka yedirin. İster çiğ olarak verebilirsiniz, ya da çocuklarınızın hoşlandığı pizze, makarna içine ilave edebilirsiniz. Likopen içeren domatesin kanserden koruma özelliği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Yoğurt

Yoğurt
Hem sindirime yardımcıdır, hem de kalsiyum ve protein açısından zengin bir yiyecektir. Yemeklerin yanında çocuklarınıza verebilirsiniz. Eğer sade yoğurt yemek istemezlerse o zaman sevdikleri meyve içine atabilir veya balla tatlandırabilirsiniz.

Etiket : Çocuklar için faydalı besinler. Çocuklara faydalı gıdalar. Çocukların sağlıklı beslenmesi. Aile. Çocuk. beslenme.

İlgili Yazılar

Yediklerinize Dikkat Edin

delikanli kizlar

Göbek yağlarını yok etmek için 8 yol

delikanli kizlar

Fazla kilolardan kurtulmak elinizde

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

1 yorum

Çocuklar için faydalı 10 besin | ... 28 Ekim 2021 at 04:05

[…] Ebeveyn olarak, her zaman çocuklarınızın sağlıklı beslenip beslenmediği konusunda emin olmak istersiniz. Bu yazımızda size çocuklar için faydalı 10 besin, yine çocukların sevebilecekleri gibi nasıl hazırlanacağını anlatacağız.  […]

Yorum Yap