Çocuklarda boy uzatma yöntemleri

Çocuklarda boy uzatma yöntemleri

Çocuklarda boy uzatma yöntemleri

Doğru beslenme, yapılacak egzersizler ve diğer yöntemler ile çocuğunuzun boyunun uzamasına yardımcı olabilirsiniz.Boy sorunun hayat boyu devam eden bir psikolojik ve fiziksel bir sorun olabilir. Doğru beslenme, doğru egzersiz, doğru yöntemler boy uzamasına yardımcı olur. Özellikle çocuklarda dikkat edilmesi ve yapılması gereken egzersizler çocuğunuzun boyunun uzamasına yardımcı olur. Yapılan egzersizler ve doğru beslenme ile en önemlisi Allah’ın izniyle çocuğunuzun boyu uzar.

Ancak bu boy uzatma yöntemlerinin nasıl yapılması gerektiği elbette ki herkes tarafından tam anlamıyla bilinemeyebilir. Çocuklarda egzersizden önce dikkat etmesi gereken noklar vardır. Bu noktalar enaz egzersiz kadar gerekli ve yapılması zaruridir. İşte bu noktalar;

Çocuklarda boy uzatma yöntemleri

Yeterli ve düzenli uyku. Büyüme hormonu uyurken salgılanır bu yüzden uykusuna dikkat etmelisiniz.
Besleyici gıdalarla besleyin. Balık, et vs. gıdaları ile besleyerek kemiklerin güçlenmesine ve büyümesine yardımcı olun.
Yatmadan önce ve sabahları süt içirin. Kalsiyum bakımından zengin süt kemiklerin büyümesine oldukça faydalıdır. Boy uzatma yöntemleri
Yürüme, koşma, bisiklete binme gibi sosyal aktivitelerde bulunmasını ve uygulamasını söyleyin ve gerekirse teşvik edin.
Ona spor ile ilgilenmesi konusunda yardımcı olun. Yüzmeye, basketbola gitmesine imkan tanıyın.
Ona boyunun uzamasının gerekliliğini anlatın. Ayda bir boyunu ölçün ve bu ay ne kadar uzadığını söyleyin.
“Bu ay yeteri kadar beslenmedin bak az uzadın.” gibi cümlelerle onu hırslandırın.

Çocuklarda boy uzatma yöntemleri

Yukarıdaki maddelere dikkat ettikten sonra aşağıda yer alan egzersizleri çocuğunuza yaptırın. Vücut uzamaya meyilli olsun ve çocuklarınızı dik durması konusunda uyarın.

Ağaçtan birşey topluyormuş gibi hareketler yapsın. Ayaklarını yerden kesmesin.
Ellerini yukarı kaldırarak esnesin.
Spor yapsın, basketbol oynuyormuş gibi zıplasın.
Ağırlık kaldırtmayın.
Bir yerden elleri yardımıyla asılsın.

Yukarıdaki tüm Çocuklarda boy uzatma yöntemleri, tekniklerin ve egzersizlerinde asıl amaç uzama çekirdeklerini aktif hale getirmeye çalışmaktır. Yapacağınız egzersizlerde dikkatli olmalısınız. Boy uzatayım derken başka bir aksilik ile karşılaşmamaya dikkat etmelisiniz.

Çocuklarda boy uzatma yöntemleri

Çocuklarda boy uzatma yöntemleri Doğru beslenme, yapılacak egzersizler ve diğer yöntemler ile çocuğunuzun boyunun uzamasına yardımcı olabilirsiniz.Boy sorunun hayat boyu devam eden bir psikolojik ve fiziksel bir sorun olabilir. Doğru beslenme, doğru egzersiz, doğru yöntemler boy uzamasına yardımcı olur. Özellikle çocuklarda dikkat edilmesi ve yapılması gereken egzersizler çocuğunuzun boyunun uzamasına yardımcı olur. Yapılan egzersizler ve doğru beslenme ile en önemlisi Allah’ın izniyle çocuğunuzun boyu uzar. Ancak bu boy uzatma yöntemlerinin nasıl yapılması gerektiği elbette ki herkes tarafından tam anlamıyla bilinemeyebilir. Çocuklarda egzersizden önce dikkat etmesi gereken noklar vardır. Bu noktalar enaz egzersiz kadar gerekli ve yapılması zaruridir. İşte bu noktalar;…

Genel Bakış

Çocuklarda boy uzatma yöntemleri

Özet : Doğru beslenme, yapılacak egzersizler ve diğer yöntemler ile çocuğunuzun boyunun uzamasına yardımcı olabilirsiniz.Boy sorunun hayat boyu devam eden bir psikolojik ve fiziksel bir sorun olabilir. Doğru beslenme, doğru egzersiz, doğru yöntemler boy uzamasına yardımcı olur.

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Hakkında delikanli kizlar

Loading Facebook Comments ...

Cevapla