Makyaj

Doğal Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Bahar Makyajı

Doğal Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Bahar aylarına yavaş yavaş ilerlediğimiz şu günlerde artık kış makyajından kurtulmamız ve bahar makyajına başlamamız gerekiyor. Bahar aylarında insanın içi kıpır kıpır olurken makyajımızı da havamıza uygun yaratmalıyız. Sade, aydınlık ve ışıltılı tonlar bahar makyajı için en ideal olucaktır. Kış aylarının soğuk mat renkli makyajlarının aksine Lokum pembesi, ateş kırmızısı, mor ve yeşil renklerini kullanmalıyız. Şimdi sizleri Bahar’a hazırlayalım.
[ads1]

Bahar Makyajı

Bahar Cilt Makyajı

Bahar makyajımızı yapmaya başlamadan önce cildimizi güzelce temizleyip nemlendirelim. Nutra Effects Radiance Gündüz Kremi’ni kullanabilirsiniz. kızarıklıkların olduğu kısımlara Ideal Flawless Stik Kapatıcı’yı uygulayın. Ciltte oluşan parlamaları önlemek için ideal Flawless Mat Köpük Fondöten’i kullanabilirsiniz. Çift Taraflı Yüz Fırçası’nın büyük tarafıyla Ideal Flawless CC Cilt Kusurlarını Düzgünleştiren İnciler’i uygulayın. Cilt makyajımız için başka birşey uygulamıyoruz.

Bahar Göz Makyajı

Göz makyajımızda bahar aylarına uyumlu olması için bakışlarımızdaki enejiyi ortaya çıkaracak doğal ve aydınlık olmasını amaçlamalıyız. Bunun için 4’lü Göz Farı’nın Au Naturale renk paletinden ve Extra Lasting Göz Farı’nın Gold Gleam renginden faydalanıcaz. Extra Lasting Far’ı tüm göz kapağına uygula. Bu ürün 18 saate kadar kalıcı olmasından dolayı göz makyajımız için güzel bir başlangıçtır. Üzerine kullanıcağımız diğer farların tutulmasını ve daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Daha sonra, Au Naturale paletin 2 numaralı rengini geçiş rengi olarak, gözün kapanma bölgesine ve göz kapağının dışına doğru hafifçe uyguluyoruz.

Extra Lasting Göz Farı’nın altın renkleriyle kalıcı ışıltı veren Gold Gleam tonunu göz pınarlarına ve göz çukuruna hafifçe uyguluyoruz. Farımızın 3 numaralı rengi ile alt ve üst kirpik diplerine hafif bir çizgiyle gölge veriyoruz. Super Extend Extreme Maskara ile kirpiklerinizi renklendir. Doğal durması için maskarayı tek kat uygulamanızı öneriyorum.

Bahar Kaş Makyajı

Öncelikle kaş fırçasıyla kaşlarınızı tarayın. Kaş Şekillendirici Bakım Kiti ile kaşlarınızı doğal görünecek şekilde doldurun. Balmla kaşın şeklini sabitle. İdeal Flawless Kremsi Allık ve Aydınlatıcı’nın highlighter’ı ile yüzünüzü biraz boyutlandırın. Elmacık kemikleri, burun köprüsü, dudak üstü ve kaş üstüne aydınlatıcıyı parmak uçlarıyla uygulayarak dağıtın. Lokum pembesi rujla makyajınızı tamamlayın.

Bahar aylarında günlük olarak her zaman bu Doğal Bahar Makyajı bahar makyajını yapabilirsiniz.
[ads2]

İlgili Yazılar

Rimel kullanımının incelikleri

delikanli kizlar

Göz şişkinliği Makyajla Nasıl Gizlenir

delikanli kizlar

Türkan Şoray Gibi Kirpikleriniz Olsun

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap