Güzellik Saç

Doğal saç boya tarifleri

Doğal saç boya tarifleri

Doğal saç boya tarifleri

Doğal saç boya tarifleri : Evde yapabileceğiniz doğal saç boya tarifleri ile evde saç boyasının nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.

Saçınızı boyarken kullanacağınız boyanın kimyasal yada doğal olması sizin tercihiniz ancak eğer doğal saç boyaları kullanırsanız belki daha faydasını görürsünüz. Uzmanlardan alacağınız öneriler sonucu hangi boyayı tercih etmeliyim sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Bu sayfada yer alan doğal saç boya tariflerini kullanarak saçınızı boyayabilirsiniz. Elbetteki bu işlem sırasında saçınızı nasıl boyamanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Bunun için evde saç boyayanlara öneriler adlı makalemizi okuyabilir ve aşağıda yer alan tarifleri uygularken daha pratik davranabilirsiniz.

  • Evde doğal saç boyası yapımı (Koyu)

Hazırlanışı: 500 gram kaynatılmış sura ada çayı ve karanfili atın ve 5-10 dakika kadar bekleyin. Koyu saç boyası elde etmek istiyorsanız bir çorba kaşığı kadar çay ekliyoruz. Daha sonra bunu süzüyoruz ve elde ettiğimiz suyu kına ile karıştırıp hamur kıvamına gelmesini bekliyoruz. Daha sonra dipten başlayarak saçımıza sürüyoruz.

  • Evde doğal saç boyası yapımı (Kızıl-Kahverengi)

2 fincan kurutulmuş adaçayı, 1 tatlı kaşığı karanfil ve 1 çorba kaşığı kına saç boyası yapımı için kullanacağımız malzemeler. Bu malzemeleri temin ettikten sonra yapmanız gerekenler listesi şu şekilde;

Ada çayını bir gece önceden demleyin ve süzün.(Ada çayını kaynatılmaz !)
Ertesi gün kına, karanfil ve ada çayı suyunu karıştırın.
Macun kıvamına gelen karışımı nemlendirdiğiniz saçlarınıza sürün.
45-60 dakika kadar bekleyin. Ve açın. Eğer daha koyu olsun istiyorsanızda 1,5(birbuçuk) saat kadar bekleyin.

  • Evde doğal saç boyası yapımı (Sarı)

Bu bir boya tarifi değilde sarı saçlara mat görünümden canlı renklere ulaşması için yardımcı olabilecek bir formül. 100 gram kadar kuru papatyayı suda demleyin ve süzün. (Demleme süresi ortalama 45 dakika kadar olmalıdır.) Daha sonra saçınıza masaj yapın ve saçınızı su ile durulayın. Haftada 2-3 kere yaparak canlı görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz.

  • Evde doğal saç boyası yapımı (Sarı saçlar)

1 tutam yada 1 avuç içi papatya, 1 tutam sarı kantoron, limon kabukları (Saç derisine iyi geliyor.), çiçek yağı, 500 gr cam şişe

Benmari usulü tencerenin içine su altına havlu koyup bu şekilde kısık ateşte 40 dakika kadar kaynatıp daha sonra 1 gece çay gibi demlenmesini sağlıyorsunuz. Ertesi gün sabahleyin süzüp saç dibinden ucuna kadar sürüyoruz. Bu da saçı sarı yapıyor haftada 1 vaya 2 kere yapılırsa sarı renk saça yerleşiyor. Saçınızda 1-2 saat kalabilir.

  • Evde doğal saç boyası yapımı (Siyah)

2 çorba kaşığı siyah çay ile iki çorba kaşığı adaçayını kaynar suda demleyin. Dikkat edin, kaynatın demiyoruz demleyin diyoruz! Daha sonra saçınıza sürün. Hemen hemen hergün uygulayacağınız bu saç boyama yöntemi ile beyaz saçlarınızdan da doğal yollarla kurtulmuş olursunuz.

Etiket : Doğal saç boya tarifleri, koyu saç boyası yapımı, sarı saç boyası yapımı, kızıl saç boyası yapımı, kahverengi saç boyası yapımı, siyah saç boyası yapımı, saç boyası nasıl yapılır?

Doğal saç boya tarifleri

İlgili Yazılar

Etkileyici Bakışlar İçin

delikanli kizlar

Dudak Bakımı İçin Önemli İpuçları

delikanli kizlar

Selülit Neden Kadınlarda Olur?

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap