Güzellik Makyaj

Doğru makyaj yapmanın incelikleri

Doğru makyaj yapmanın incelikleri

Doğru makyaj yapmanın incelikleri

Doğru makyaj yapmanın incelikleri, yöntemleri. Doğru makyaj nasıl yapılır?

Kadınların daha güzel bir görünüme kavuşabilmek adına yaptıkları “makyaj” doğru tavsiye ve öneriler ile yapıldığında gerçekten çok özel bir katkı sağlayabiliyor.

Peki gerçek güzelliği sunabilcek makyaj nasıl yapılır?

Gelin konusunda uzman kişiler tarafından sunulan özel yöntemlere birlikte bakalım ve bu yöntemler ile daha özel bir güzelliği hep birlikte yakalayalım kızlar.

Makyaj yapmanın incelikleri nelerdir? Makyaj nasıl yapılır?

Her şeyden önce ellerinizi yıkayın.Ayrıca unutmamak gerekir ki krem veya diğer güzellik malzemelerinizi kullanırken özellikle küçük plastik veya cam kavanozlarda olanları parmaklarınızı kullanmamanız gereklidir , bunun için küçük bir spatula edinin ve her defasında ucunu iyice temizleyin böylece hem güzellik ürünlerinizin ömrünü artıracak hem de parmaklarınızdan bulaşabilecek bakterilerin kavanozun içinde çoğalmasını engellemiş olacaksınız.

Doğru makyaj yapmanın incelikleri
Doğru makyaj yapmanın incelikleri

Dişlerinizi fırçalayın,unutmayın makyajınız ne kadar güzel olursa olsun insanları aslında gülümseyen bir yüz etkiler.
Cildinizi cilt tipinize uygun ürünlerle temizleyin: Cildinizi tüm kir,sebum ve makyaj artıklarından arındırın, cilt tipinize uygun tonik uygulayın ve yine cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle yüz,boyun ve dekolte bölgenizi nemlendirin.

Makyaja başlamadan önce cildinizin nemlendiriciyi emdiğinden emin olun, bunun için iki elinizin tersini çeneden alnınıza doğru hafif darbelerle sürerek kontrol edebilirsiniz.Yüzünüze her zaman narin davranın , mesela yüzünüzü kurularken havluyla ovuşturmayın , ufak darbelerle ıslaklığı alın, hareketler aşağıdan yukarıya doğru olsun , krem sürerken gene aynı şekilde nazikçe darbelerle yüzünüz ovuşturmadan sürün ve göz kremi sürerken yüzük parmağınızı kullanın.Unutmayın maksadınız varolan güzelliğinizi ortaya çıkartmak ,cildinizi yormak değil.

Makyaja başlarken

Kaşlarınızı düzeltin, kaşlarınızı en acısız,kolay ve cildinize zarar vermeden alma zamanı banyodan sonra cildiniz nemli ve yumuşakkendir, eğer hiç kaşlarınızı almıyorsanız tarayarak şekil verin.

Makyaja fondöten uygulayarak başlayın, cilt renginize ve cilt tipinize en uygun fondöteni kullanın. Kulak altı-arkası, alın ve boyun gibi fondöten çizgisi oluşabilecek bölgelerde dikkat edin, geçişlerde çizgi yaratmayın.Makyajda ustalaştıkça yüz hatlarınızı belirginleştirmek için iki ayrı tonda fondöten kullanabilirsiniz , mesela gözaltlarında açık tonda yüz hatlarını belirginleştirmek içinse bir koyu tonda. Fondöten seçiminizi de cildinize uygun olarak yapmalısınız kuru-hassas ciltler kremsi-likit fondötenler kullanırken iyi sonuç aldıkları gibi normalden-karma ciltlere doğru gidenler kremsi-stik veya yağsız fondötenlerle iyi sonuçlar alabilirler.

Fondöteni uyguladıktan sonra gene aynı tonlardaki bir kapatıcı/anti-cernes/concealer bir ürünü sivilceleri, eski yara izlerini veya diğer lekeleri noktasal olarak uygulayarak tüm yüzünüzde bir renk bütünlüğü elde edin. Bu ürünleri göz altınıza uygulamayı tercih ediyorsanız göz altına bu ürünü sürdükten sonra yüzük parmağınızı alt kirpiklerinizin hizasından yanağınıza doğru ,ürünü aşağı doğru hafifçe yayarak göz altında beyaz bir çizgi oluşmaması için renk bütünlüğü sağlayın. Göz altlarınızı aydınlatmak için açık renk toz farlar da kullanabilirsiniz.

Eğer cildiniz sivilce oluşturmaya meyilliyse ve her zaman onları makyajla kapatmayı planlıyorsanız cildinize kötülük edersiniz , cilt temizliğinde medikal kozmetik ürünler kullanarak cildinizi kurutmadan temizlemeniz gereklidir eğer hala sivilce sorunu devam ediyorsa mutlaka bir cilt doktoruna başvurarak ayrıntılı bir hormon tetkiki ve doktor kontrolündeki tedavi ile cildinizi yatıştırın .Yüzünüzde yara izi bırakabilecek olaylara yol açmamak için sivilceleri ve kızarıklıkları sıkmayın , patlatmayın , kaşımayın.Mevsime göre cildiniz renk değiştirebileceği için kullandığınız fondötenin ve kapatıcının bir açık bir koyu tonlarına sahip olmanız herzaman kolaylık sağlayacaktır.

Fondötenden sonra fondöteni sabitlemek için pudra uygulamak isterseniz saydam renkleri tercih ederek ,fırçayla özellikle yüzünüzün orta bölgesine önem veriniz. Pudrayı fondötenden sonra kullanırken her zaman fırçayla uygulayınız, fondöten sürmediğiniz günlerde süngerini kullanınız.

Yüz hatlarınızı belirginleştirmek için tercih sizin, allık, fondöteninizden bir ton koyu pudra veya bronzlaştırıcı pudra kullanabilirsiniz.

Allık uygularken kullanabileceğiniz ipucuysa allığı sürmeden evvel zoraki bir gülümseme ile yanaklarınızı ve elmacık kemiklerinizi ortaya çıkartmaktır, bu gülümseme sırasındaki en şişkin-yüksek yanak noktanızdan yanlara, elmacık kemiklerine ve kulağınıza doğru allığı dağıtarak sürmek bir çok yüz tipinde işe yarar ,allığı ayrıca çenenizin üstünde, burnunuzun yan taraflarında ve alnınızın iki yanında kullanabilirsiniz.Allık renk seçiminde açık tenliler içinde pembe tonları barındıran allıklarla, nispeten koyu tenlilerse içinde kayısı-turuncu rengi barındıran allıklarla yüzlerini canlandırabilirler.

Ve unutmayın makyajda canlı renkler kullanabilirsiniz : ama hafif dokunuşlarla bu renkler cildinizde şahane görünür, koyu ve yoğun sürdüğünüzdeyse artık güzelliğiniz değil makyaj ürünlerinin renkleri dikkat çeker.

Göz makyajında klasik olarak şu metodu benimseyebilirsiniz : göz kapağınızın dış tarafına seçtiğiniz rengin koyu bir tonunu hafifçe sürüp göz kapağınızın üstüne seçtiğiniz rengi ve gözlerinizi aydınlatması için de gözkapağının bittiği yerden kaşlarınızın altına kadar seçtiğiniz rengin daha açık bir tonunu yayarak sürebilirsiniz.(bakınız göz farı renk seçimi)Gözlerinizi daha da belirginleştirmek isterseniz alt göz kapağınıza kirpikleriniz boyunca ince bir çizgiyi göz renginizden daha koyu renkteki bir kalemle çekebilirsiniz.

Kirpiklerinizi belirginleştirmek için bir çok seçeneğiniz var ,ekleyebileceğimiz şeyler şunlar : alt göz kapağınızdaki kirpiklere çok rimel sürmeyin, hafif dokunuşlar yeterlidir, eğer tercihiniz akmayan waterproof rimeller ise kirpiklerinize zarar vermemek için mutlaka waterproof suya dayanıklı makyaj çıkartıcı losyonlardan edinin , Waterproof rimelden önce hafifçe süreceğiniz protein içerikli normal rimel kirpiklerinizin bakımını da yapacaktır.

Rimeli sürerken tek seferde kökten uca doğru tarayarak sürün,uçlara tekrar tekrar sürmek bazı ürünlerde kirpik uçlarında topaklanmaya sebep olabilir.Unutmayın rimelin amacı gözlerinizi açıp aydınlık göstermektir, kirpiklerinizi ağırlaştırmak değil.Makyajınızı yaparken hangi rimeli sürmüş olursanız olun eğer giydiğiniz kıyafetin renginde bir rimeliniz varsa bu rimeli gözbebeği hizasında üst gözkapağındaki kirpiklerinize sadece alttan dokundurun ,gizli bir uyum yaratırsınız.

Bir diğer nokta da yüz makyajınızda eğer gözlerinize belirginlik vermiş ve onları vurgulamışsanız dudak makyajınızı çok ağır yapmayın veya dudaklarınızı ön plana çıkartmış iseniz göz makyajınızı hafif yapın.

Altın ,gümüş,metalik simli ürünleri eğer cildiniz iyi nemlendirilmiş ve bakımlıysa gündüz de kullanabilirsiniz ,aksi halde onları akşam makyajı için ayırın .

Dudaklarınızın üstünde pullanma varsa banyo esnasında nazikçe keseleyerek veya peeling-scrub ürünlerinden az bir miktar dudaklarınıza da uygulayarak rujunuzu kötü gösterebilecek bu pullanma yapan ölü derilerden arının .

Dudaklarınız için dudak kalemi kullanmak isterseniz fondöteninizi sürerken dudaklarınıza da sürün ,fazlalığı bir kağıt mendille alın ve dudak çevresini kalemle çizdikten sonra ruju sürün.

Rujunuzu sürdükten sonra eğer rujunuzun gloss özelliği yoksa bir dudak parlatıcıyı önce alt dudağın ortasına sürüp yanlara doğru dağıtarak ve biraz da üst dudağın ortasına sürerek dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz.

Etiket: Doğru Makyaj, Doğru makyaj incelikleri, doğru makyaj nasıl yapılır, Doğru makyaj yöntemleri, Güzellik, Makyaj

İlgili Yazılar

Avokado Yağı İçin En İyi Ev Yapımı Tarif

delikanli kizlar

Uzun Kirpikleriniz Olsun

delikanli kizlar

Uzun ve sık kirpiklere sahip olmanın 5 yolu

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap