Güzellik Makyaj

Doğru Makyajın Püf Noktaları

Doğru Makyajın Püf Noktaları

Doğru Makyajın Püf Noktaları

Güzel olmak için sadece makyaj yapmak yeterli değildir.Mükemmel bir makyaj için de öncelikle sağlıklı bir cilde ihtiyacınız vardır.Bunun için de cilt bakımına gereken özeni göstermelisiniz. Bu amaca yönelik birçok ürünü piyasada bulabilirsiniz. Fakat bu ürünlerin pahalı olması birçoğunuzun satın almasını engelleyebilir.

Düşünülenin aksine bakım ürünlerinin etkili olması için illa pahalı ve ünlü bir marka olması gerekmiyor. Ürün seçerken kutularının güzelliğine ve cazibesine sakın kapılmayın. Krem ve maskelerin içinde neler olduğunu bilerek kendiniz evde yapabilirsiniz. Gerekli malzemeleri, süper marketlerde veya aktarlarda bulmanız mümkün.Elde yapılan bakım ürününlerinin ömrü satın alınanlar kadar uzun olmasa da daha güvenilir ve bir cilde temas etmemesi gereken boya,kokulu maddeler veya buna benzer zararlı maddelerden arındırılmış olması sağlık açısından daha yararlıdır.
[ads1]

Doğru Makyajın Püf Noktaları

Makyajın püf noktaları

Doğru yapıldığında makyaj, sizi olduğunuzdan farklı gösterebilir. Bunun için fondöten, pudra, allık, rimel ve ruj beşlisini yakından tanımak gerek.

Cilt tipinize uygun fondöten

Fondöten, yüzünüze pürüzsüzlük sağlar ve onu makyaja hazırlar. Düzgün görünümlü bir ten ve makyajda başarılı bir sonuç için fondöten seçimi çok önemlidir. Kullandığınız fondötenin yapısı ve rengi cildinizin tipine ve rengine uygun olmalıdır. Cilt renginizden daha açık bir fondöten rengi seçmek akıllıca olacaktır. Fondöten her zaman temiz ve nemlendirilmiş cilde uygulanmalıdır.

Toz ve kompakt pudra farkı

Pudra, makyajın vazgeçilmezidir. Teni matlaştırır, bütünlüğü sağlar ve fondöteni sabitler. İki türü vardır. Toz pudralar, çok ince ve hafif bir yapıya sahiptir, fondöteni matlaştırır ve şeffaf bir görünüm sağlar. Kompakt pudralar ise, taşınma ve kullanım kolaylığından dolayı daha çok tercih edilir. Makyajı sabitlemek ve gün boyu rötuş yapmak için idealdirler. Toz pudralara göre daha pudralı bir sonuç verirler.

Cildinizdeki canlılığın sırrı

Allık,yüze mutlu bir görünüm verir ve cilde canlılık kazandırır.Göz ve dudaklar arasındaki renk dengesini koruduğu için seçtiğiniz rengin ruj renginizle uyumuna özen gösterin. Giyeceğiniz kıyafetle de uyumlu olmalıdır.

Rimel ile anlamlı bakış

Bakışlarınıza yoğunluk, anlam ve güç kazandırır. Yorgun görünümü bir anda yok eder, canlılık verir. Seçtiğiniz rimelin özelliğine göre, kirpiklerinizi uzatabilir, kıvırabilir ya da onlara hacim kazandırabilirsiniz. Seçim sizin! Rimelin iyi tutması için kirpikler temiz ve kuru olmalıdır.

Finali ruj ile yapın

Makyajı tamamlayan son dokunuştur. İyi uygulanmış bir ruj yüzünüzü anında canlandıracak hatta gözlerinizin parlaklığını bile vurgulayacak güçtedir.Renk seçiminizde dudaklarınızın biçimini de göz önünde bulundurun. Dudaklarınız dolgunsa, mat rujları, ince ise, koyu renkli parlak rujları tercih edin.

etiketler: Makyaj,Doğru Makyaj,Makyajın püf noktaları,Makyaj yapmanın püf noktaları,Rimel ile anlamlı bakış,Doğru Makyajın Püf Noktaları
[ads2]

İlgili Yazılar

Uzun ve sık kirpiklere sahip olmanın 5 yolu

delikanli kizlar

Liposuction zayıflama yöntemi değildir

delikanli kizlar

Dudaklar için bakım tüyoları

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap