Güzellik Makyaj

Etkileyici Bakışlar İçin

Etkileyici Bakışlar İçin

Etkileyici Bakışlar İçin

Çekici bakışlara sahip olmayı kim istemez ki!

Yüzünüzdeki ifadeyi ve bakışlarınızı belirginleştirmek için kirpiklerinizin söz dinliyor olması gerekir. Bunun içinse ihtiyacınız olan şey yeterice uzun, hacimli ve kıvrımlı kirpiklere sahip olmak!

Öncelikle kirpiklerinizi uzatmak için işe Hint Yağı kullanımı ile başlayabilirsiniz. Hint yağı kirpiklerinizi uzamasını yardımcı olur, kopma ve dökülmeleri önleyerek sağlıklı bir görünüm kazanmalarını sağlar. Aktardan kolayca temin edebileceğiniz Hint yağını bir pamuk yardımı ile kirpiklerinizin üzerine hafifçe sürün.

Cildiniz yağlı ise pamuğun üzerine bir iki damla su damlatarak Hint yağını seyreltin. İşlemi yatmadan önce uygulayabilirseniz Hint yağının kirpiklerinize iyice nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. Durulamaya gerek duyulmayan bu yöntemi bir hafta her gün tekrarlamak üzere uygulayın.

İkinci aşama ise kirpiklerinizin kıvrımlı olmasıdır. Bunun için rimel kullanımında yapmanız gereken ilk adım, üst kirpiklerde rimelin ilk katını kirpik diplerinden başlayarak uygulamaktır.

İlk katı uyguladıktan sonra ikinci kat için göz uçlarını hafifçe gerdirin ve aşağı bakar durumda rimeli sadece uçlara gelecek şekilde uygulayın.

Alt kirpiklerinizin sihirli yöntemi ise rimel fırçasını düz ve diplerden başlayarak uygulamaktır.İlk katın ardından ikinci katı uygularken uç kısımlara hafif darbelerle zikzak yaparak uçlarını belirginleştirebilirsiniz.

Etkileyici Bakışlar İçin

Rimel uygulamasından önce ve sonra dikkatlice kirpik kıvırıcı kullanırsanız; daha belirgin kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Kirpiklerinizin sağlığını korumak için gece uyumadan önce kirpiklerinizdeki rimeli temizlemeyi ihmal etmeyin! Geceden kalan rimel; kirpik uçlarının sertleşmesine ve kırılmasına neden olur.

Etiket: Etkileyici Bakışlar İçin, Etkileyici Bakışlar, Etkileyici Bakışlar İçin makyaj önerileri, Makyaj, Etkileyici Bakışlar İçin rimal uygulaması

İlgili Yazılar

10 Yaş Genç Görünmek Mümkün

delikanli kizlar

Evde Kaş Nasıl Boyanır?

delikanli kizlar

Gözaltı kırışıklıkları nasıl geçer

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap