Cilt Güzellik

Göz Çevresindeki Morluklara Badem Yağı

Göz Çevresindeki Morluklara Badem Yağı

Göz Çevresindeki Morluklara Badem Yağı

Göz çevresindeki morluklar nedeniyle hergün kendinizi yorgun ve bitkin hissedersiniz. Bu sizin aktivitelere katılma isteğinizi azaltır. Hatta bir çok zaman hiç birşey yapmak gelmez içinizden. Gözlerinizdeki koyuluk yüzünüzün güzelliğinizi ortadan kaldırdığı gibi arkadaş ortamınızda sizi inaktif biri olarak gösterir. Bu karanlık çevrelerin gözlerinizin etrafında nasıl belirdi? Bunun birçok nedeni vardır.

Göz çevresindeki morluklar neden ortaya çıktı

• Morluklar çok fazla bilgisayara bakmak, çok fazla TV izlemek ve aşırı düzensiz çalışmaktan dolayı ortaya çıkar.
• Göz koyuluğunun ikinci sebebi uygunsuz uyku ve yorgunluk olduğunu söyleyebiliriz.
• Beslenmeye önem vermemek. Yanlış gıda da koyu çevrelerin şansını arttırır.
• Yaşlanma ve daha az nemlendirici
• Sigara içmek koyu çevrelerin en büyük nedenidir.
• Stres göz koyuluğunun artmasını ve zararlı hastalıklara karşı davetiye çıkarır.

Badem yağı

Şimdi mesele bizim göz çevresi bu belirgin koyu halkaları nasıl azaltabileceğimizdir. Bu nedenle bazı doktorlara danışmak zorundasınız veya web sitelerinden bazı bilgileri alabilirsiniz. Morlukları azaltmak için pek çok doğal yol vardır. Göz morluklarını azaltmak için en önemli ve hayati doğal bir yöntem badem yağıdır. Badem yağı göz çevresinin kararmasını engellemede kozmatik ürünlerinden çok daha etkili ve evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Yüzünüzün renginde bir kararma fark ediyorsanız, badem yağını yüzünüzün tamamına uygulayabilirsiniz. Badem yağı sadece koyu halkalar için değil, aynı zamanda cilt tonu için de uygundur ve cilt parlatıcı olrakta kullanımı düşünülebilir. Evde ilaç olarak badem yağının doğru kullanımı ile morlukları azaltmanın bazı ipuçları vardır.

Badem yağı ile koyu halkaları azaltmak için ipuçları

• Göz çevresine badem yağını biraz sürün ve nazikçe parmaklarınızla masaj yapın. Göz çevrenizdeki koyu halkaları azaltmada iyi bir sonuç verecektir.
• Badem yağını aynı miktarda bal ile karıştırarak uygulayın. Gece uyumadan önce uygulanması daha tesirli olucaktır.
• Badem yağına bir miktar süt ilave ederek karıştırın ve göz çevrenize masaj yaparak sürün. 10 ila 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Harika sonuç elde ediceksiniz.
• Tüm bu ipuçlar ile, geceleri uygun uyku almak zorundasınız. Sigaradan, içkiden, stresten uzak durmalısınız. Bol bol su, meyve suyu, ayran ve maden suyu tüketmelisiniz.
[ads1]
Göz Çevresindeki Morluklara Badem Yağı
[ads2]

İlgili Yazılar

Selülit Nasıl Oluşur?

delikanli kizlar

Diyet ve Cilt Hastalıkları

delikanli kizlar

Saç çıkarma yöntemleri

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap