Cilt Güzellik Vücut

Gözaltı kırışıklıkları nasıl geçer

Gözaltı kırışıklıkları nasıl geçer?

Gözaltı kırışıklıkları nasıl geçer?

Gözaltı kırışıklıkları nasıl geçer tedavi önerileri yöntemleri bilgileri tavsiyeleri

Geçip giden yılların bıraktığı belli izler vardır ve bu izler epey bir can sıkarlar. Yaşın ilerlemesi ile birlikte kolojen kaybına uğrayan ciltte ince çizgi ve kırışıklıklar ilk önce yüz bölgesinde ve özellikle göz altılarında başlar. Bu izleri tamamen ortadan kaldırmak ne yazı ki mümkün değildir fakat bu izlerin etkilerini kolaylıkla azaltabilirsiniz. Eğer sizlerde gözaltınızda meydana gelen kırışıklıklardan dolayı sıkıntılar yaşıyorsanız bu özel tavsiyelere mutlaka bir göz atmalı ve bu özel tavsileyere uymalısınız.

Gözaltı kırışıklıkları nasıl geçer?

Kırışıklık ve ince çizgiler her ne kadar yaşın ilerlemesi ile çıksada genetik faktörlerle birlikte cildin yapısı da bunun için etkendir. Yüz bölgesin de özellikle göz çevresi ilk kırışan bölgedir. Gözaltı kırışıklıkları için birçok bayan inanılmaz derecede can sıkar ve bunun için çareler arar. Sizlere uzmanların önermiş olduğu gözaltı kırışıklıkları ile ilgili bilgileri sizler için paylaşıyoruz.

Bir çok kadın, daha genç görünmek için güzellik ürünlerine bir sürü para harcar. Özellikle, göz çevresindeki kırışıklıklar kadınların en büyük sorunudur. Peki sadece nemlendirici kullanmak bu sorunu çözer mi?… Bir bakıma yardımcı olabilir. Nemlendirici ürünler iki nokta açısından önemlidir. Birincisi, cilde nem sağlar, ikincisi ise su kaybını engeller. Ancak, yine de göz çevresi için özel bir krem kullanmaya ihtiyacınız var. Zira kullandığınız nemlendirici kremler, sadece nemi korur. Ama kırışıklıklara karşı bir etkisi yoktur.

Kırışıklıklar kaybolur mu?

Kırışıklıklarının kaybolmasını kim istemez? Mimiklerin ya da güneşin yol açtığı kırışıklar elbette hiçbir şekilde kaybolmaz. Ancak ciltteki bazı kat ve çizgilerin geceleri yok olduğu da bir gerçektir. Çünkü cildimiz uykuda daha fazla sıvı depolar. Tansiyon düşüp, damarların genişlemesiyle dokuya bol miktarda sıvı akar. Hareketsiz olduğumuz için de bu sıvının ciltten akması zorlaşır. Sonuç dokunun gerilmesi, küçük kırışıkların aldığı destekle kaybolmasıdır. Gün içinde ise ciltte depolanan bu sıvı vücuda yayılır ve yüzdeki çizgiler yeniden belirmeye başlar.

Gecenin olumlu etkisini sürdürebilmek, özellikle E vitaminli nemlendirici kremlerle mümkün olabiliyor. Şunu da unutmayın ki, ne kadar uzun süre yatakta kalırsanız kalın, huzursuz bir uyku ya da yanlış bir yastık da sabahları kırışık bir yüzle uyanmanıza neden olur. Alabileceğiniz en iyi tedbir, olabildiğince alçak bir yastıkla uyumayı alışkanlık haline getirmektir.

Yüz çabuk kırışıyor

Uzmanlar, bir kadının on yıl sonra ne gibi değişikliklere uğrayacağının, yüzünde ve boynunda oluşabilecek kırışıklıkların bilgisayar üzerinde haritasını çıkardı. Bu sonuca göre kadınların en çok kırışacak bölgeleri göz kenarları, dudak üstleri ve boyundaki sarkmalar olarak ortaya çıkıyor. Buradan haraketle on yıl sonrasını daha az çizgisiz karşılamak istiyorsanız, dudak üstünüzdeki kırışıkları azaltmak için mutlaka çizgileri engelleyici bir krem kullanmanız gerekiyor.

Engelleyici Kremler

Bütün markaların dudak üstü çizgilerini engelleyici kremleri mevcut. Yine gözaltı kremi kullanmanızı şiddetle öneriyor uzmanlar. Torbalanmalar ve morluklar için haftada bir kez böyle bir krem kullanmanız, diğer günler de çizgi oluşumunu önleyecek kremler tavsiye ediliyor.

Not : Gözaltı kırışıklıkları mimiklerdn kaynaklanıyorsa tümüyle geçmesi imkansız fakat kaliteli bir markanın peeling ürünüyle haftada bir yapacağınız bakım ve düzenli krem kullanımı kırışıklıkların giderilmesinde son derece etkili.

Gözaltı kırışıklıkları nasıl geçer?
Gözaltı kırışıklıkları nasıl geçer?

İlgili Yazılar

Uzak doğu maskesi ile cildinizi beyazlatın

delikanli kizlar

Yaz Mevsimine Özel Makyaj Tavsiyeleri

delikanli kizlar

Güzelleşme Sanatı

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap