Cilt Güzellik

Güzel Bacaklara Sahip Olalım

Güzel Bacaklara Sahip Olalım

Güzel Bacaklara Sahip Olalım

Kızlar hep güzel olmaya çaba gösterirler. Bu nedenle ilk olarak sağlığını korumak gerek: deri, saç, kilo, vücut…. Topyekûn yolunda olmalıdır. Liste daha uzundur! Yaz aylarında kızlar en çok vücut şekli ve ayak yapıları ile dikkat çekerler. Elbette, yaz aylarında daha kısa giysilere tercih edilir, bu nedenle bu “asgari” vücudumuzun “maksimumlarını” açıyor. Bu zaman güzel ayaklar ya da düşüyor, siz de okuyun, zaman kaybetmeden harekete geçin !!!

Ayaklarınıza bakım yapın;

Vücudun tüm üyeleri gibi ayaklar da kendilerine bakım gerektirir. Pedikürü de unutmayın, ellerinizi manikür yapıp güzel görünmesini sağlar gibi ayaklarınızla da bunu yapın.

Çok tatlı yemeyin;

Ondan tam vazgeçmek de olmaz, doktorlar, kızların mutluluk hormonu eksik olursa, bu strese neden olur der. Bu nedenle her şey normali ile olmalıdır. Birçok uzman, eğer yemekten zevk alıyorsanız, siz zayıflayamazsınız. Çünkü, siz sevgili pasta veya tatlıların büyük dilimle değil, küçük parça ile kabul edersiniz.

Spor yapmadan olmaz;

Fiziksel gerginlik gibi şeyler vücudu güzel gelmiyor. Eğer spor salonuna gitmek gibi bir fikriniz yoksa, o zaman daha çok yaya dolaşın.

Olağan hijyen kurallara uyun;

Elbette, her birimiz diyeceğiz ki, her gün ayaklarımızın temizliğini kontrol ediyoruz (ve bu kesinlikle böyle olmalıdır). Tabanlarınız düzenli olarak soğuk su ile yıkayın. Jel veya sabunla yıkadıktan sonra bunu yaparak deri altı hücrelerin gelişimi aktif olur ve kan dolaşımını düzeltmiş oluyorsunuz. Tabanlarınızı sürmek için sünger kullanın. Önce su sonra krem sürün (yağlı olması iyi olur). Yatıştırıcı ve ferahlatıcı banyolar yapın (papatya, ısırgan, deniz tuzu, adi deve tabanı). Mümkün oldukça ek tamamlayıcı araçları kullanın.

Vitamin maskeleri;

Çoğu hiç düşünmezler ki, yüz, saçlar ve eller gibi ayaklar da vitamine ihtiyaç duyar. Limon suyu ile yumurtadan hazırlanmış maske tam sizin ayaklarınız içindir. Böyle içeren maskeyi daha çok gezen zaman ve ayakların güneş ışınlarından uzun süre mahrum kaldığını zaman yapmak gereklidir. Bunun için 2 yumurta 2 bardak limon suyu blenderin yardımıyla iyice çırpılır. Pamuk tamponla birkaç kat temiz ayak derisine çekilir. Maskenin ayakta kalma süresi 15 dakikadır. Bundan sonra ayak ılık su ile yıkanır.

Krem;

Bilindiği gibi tüm kozmetik firmaların ayak kremleri mevcuttur. Eğer elinizin altında bile krem yok ise, istenilen kremden ev ortamında ayaklarınız için ovucu hazırlayabilir. 8 çay kaşığı krem 4 çay kaşığı narin tuzla karıştırılır, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ilave edilir. Alınan maske ayağa çekilir ve birkaç dakika masaj hareketleri ile cilde yayılır. Sonra 10 dakika tutulur ve ılık su ile yıkanır.

Sık sık gezmek, koşmak, bisiklet sürmek ayakların yapısına ve kasları elastik eştirerek sağlıklı olmasına birebirdir. Bütün bunları işte de mümkündür. Öyle ki, baldır kasları egzersiz yaptırmaktan dolayı sporu ayağınızla birlikte sandalyeye bağlayıp dikkatle ayağınızı ileriye doğru kaldırıp indirmekle oturduğunuz halde gerilme hareketi yapmış oluyoruz. Ayağı kalça seviyesine kadar kaldırıp eski yerine indirmek gerekir. Her ayakta 10 kez olmak üzere hareketi tekrar edilebilir.

Kırmızı lekeler ve varis sizin ayaklarınızın görüntüsüne bozan durumlardan bir diğeridir. Bu durum ciddi bir hal almadan sporla uğraşmak gerekir ki, hem ayak damarları güçlensin, hem de kan dolaşımı artsın. Eğer uzun süre bir yerde oturmak zorundaysanız, çalışın hareketsiz durmayın. Kendinizi ve ayaklarınızı hareket ettirin ve asla ayaklarınızı birbirinin üstüne koymayın. Bu, kan dolaşımını bozar ve sorunu büyütüyor.

Ayaklarınız sıkça yorulur ve ağrıyorsa;

Olağan masaj hareketleri yaparak ayaklarınızdaki kan dolaşımına etkileyebilir ve ağrıyı azaltabilirsiniz. Ayrıca sırt üstü uzanın, ritmik olarak ayaklarınızı hafifçe kaldırın, birbiri ile birleştirin. Parmaklarınızı hareket ettirin ve ayaklarınızı dizden katlayarak göğsünüze doğru sıkın. Gün boyunca birkaç kez olmak üzere bir dakika boyunca hareketi tekrar edin.

Hiçbir zaman ayağınızı sıkan giysiler giymeyin (çorap, ayakkabı). Gıdanızda katkı madde olmasın ve bol bol su için. Güzelliğiniz kendi elinizdedir, onu koruyun ve sağlıkla kalın.
[ads1]
Güzel Bacaklara Sahip Olalım
[ads2]

İlgili Yazılar

Kış Mevsiminde Güzellik

delikanli kizlar

Güzelliğe Limon Sıkıyoruz

delikanli kizlar

Burcu Esmersoy Makyajı Nasıl Yapılır?

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap