Güzellik Vücut

Güzelleşme Sanatı

Güzelleşme Sanatı

Güzelleşme Sanatı

Şifalı bitkiler anatomisi ile ilgili aldığım eğitim üzerine her zaman ve her yerde bakımlı olan bayanlar için hazırlanması ve kullanışı kolay güzellik bakımı formülleri siz okuyucularımıza sunuyorum. Kozmetik ürünlerin içerisindeki kimyasal maddeler hem cilt için zararlı hem de ekonomik anlamda masraflı olması sebebiyle doğa’da bulunan bitkiler ile güzelliğinizi ve cilt bakımınızı konuşturun. Pozitif olmak için fiziksel ve ruhsal yönünüzün bir arada sağlıklı ve dengeli olması şarttır. Sizlere aşağıda sunacağım cilt bakım hazırlama formüllerini deneyerek sonuçlarını kendi gözlerinizle hem de çevrenizdeki insanların hayran bakışlarıyla hissedeceksiniz. Metafizik uzmanı olarak cilt bakım ve diğer tüm sağlık konularında binlerce formül bilgisine sahip olmama rağmen; sizin için seçtiğim cilt bakım önerilerini dikkate alarak,uygulayabilirsiniz. Formüllerimizin hiçbir yan etkileri yoktur.

Yüz

Bu karışım insan yüzünü 5 yıl gençleştirme özelliğiyle şahsım tarafından orijinal olarak formülü hazırlanmıştır.Bu tılsım karışımı 35 yaşından sonraki bayanların kullanması daha uygundur.

Malzemeler:

1 kilo pırasa
1 kilo salatalık
1 kilo elma
1 bardak domates suyu
200 gram pirinç
3 adet limonun suyu
10 gram nane suyu
5 gram maydanoz suyu
8 adet bebe aspirini
1 fincan ekşi nar suyu
750 gram süt

Uygulanışı: pırasanın beyaz kısmı kesilerek alınır.Salatalık ve elmanın kabuğu soyularak diğer kısımları kullanılmaz.8 Adet bebe aspirini dövülerek toz haline getirir.Bütün malzemeler geniş bir kapta 15 dakika kaynatılır.Sonra bu karışım süzgeçte geçirilerek suyu alınıp 20 dakika bekletilir.Günde bir defa suyu 30 dakika kalacak şekilde yüze sürülür.Sonra ılık suyla yüz yıkanır.Çıkan parlaklık ile daha ilk başta hayret edeceksiniz.

Selülit

Kadınlarda daha çok gözlenen beslenme,genetik ve yağ birikimleriyle oluşan selülit lenf sıvısı ve toplar damar kan akışındaki yavaşlama ile toksin birikimindeki oluşan ciltaltı bağ dokusu hastalığıdır.
Selülit için hazırlanması gereken malzemeler

1 şişe maden suyu
3 adet limonun suyu
1 şişe bebek yağı
1 paket bebe asprini
10 gram nane suyu

Uygulanışı: Bebe aspirini ezilerek toz haline getirilir.Diğer malzemeler ile karıştırılıp; selülitli bölgeye iki kez sürülerek uygulanır.
Doğum sonrası lekeler:Kadınlarda doğumdan sonra vücutlarının genellikle göbek ve basen kısımlarında çatlak lekeler oluşur.Günümüzde bu lekelerden kurtulmak için birçok pahalı yöntemler uygulanmaktadır.

Malzemeler:

5 yemek kaşığı oksijenli su
5 adet beyaz yumurta kabuğu
3 adet limonun suyu

Uygulanışı: 5 adet beyaz yumurta kabuğu 12 gün suda bekletilir.12 gün sonra sudan çıkarılarak kurutup dövülerek toz haline getirilir.Limon suyu ve oksijenli su ile karıştırılarak günde iki kez o bölgelere tampon yapılır.

Çil

Yüzde genetik olarak bulunan çiller bayanlar tarafından çeşitli makyajlarla kapatılmaya çalışılır.Yüzde belirginleşen çillerden rahatsız olan bayanlar aşağıdaki formülü uygulasınlar.

Malzeme:
1 çay kaşığı toz tarçın
1 adet yumurta akı
1 adet limonun suyu
1 çay kaşığı irmik unu

Uygulanışı: Bütün malzemeler karıştırılarak 20 dakika bekletilip, yüze maske olarak sürülür.Yüzde 15 dakika bekletildikten sonra kuru havlu ile alttan üste doğru ovalanarak çıkarılır.Sonra bol su ile yıkanır.

Akne

Vücutta daha çok sırt-bel ve alın kısımda bulunan küçük yağ gözeneklerine akne denir.Akneli insanlar aşırı sıcak sudan,biber baharatlardan ve stresten uzak durmaları gerekir.

Malzemeler:

1 şişe maden suyu
2 adet limon suyu
3 adet aspirin
3 kaşık beyaz kil toprağı

Uygulanışı: Aspirinler dövülerek toz haline getirilir.Diğer malzemeler ile karıştırılır.Akneli bölgelere sürülerek 15 dakika sonra duş alınır.

Sivilce

Genetik olarak insanlarda baş gösteren sivilce, daha çok yağlı ciltlerde kendini gösterir.Ergenlik sivilcesi ile normal yaşta çıkan sivilceler için iki özel formül sunuyorum.

Normal sivilceler için malzemeler

100 gram biberiye otu
100 gram ada çayı yaprağı
50 gram reyhan veya nane otu
2 adet limonun suyu

Uygulanışı: ]Üç farklı ot 15 dakika bir kapta kaynatılır.Sonra 15 dakika bekletilir. Üzerine limon suyu ilave edilerek yüze günde iki defa sürülür.

Leke

Yüze güneşten gelen ültraviyole ışınlarından veya yaşlanmadan dolayı sarımsı ve kırmızımsı lekeler oluşur. Yüz lekeleri için kullanılacak malzemeler.
1 çay kaşığı zencefil tozu
1 adet yumurta akı
1 adet limonun suyu
1 çay kaşığı üzüm sirkesi
1 adet domates suyu
3 damla zeytinyağı

Uygulama şekli: Bütün malzemeler karıştırılıp 20 dakika bekletilir.Sonra pamuk ile tampon yapılır.

Etiket: Güzelleşme, Güzelleşme Sanatı, Evde Güzelleşme, Nasıl Güzelleşirim?, Cilt Güzelleştirme
[ads2]
Güzelleşme Sanatı

[ads1]

İlgili Yazılar

Göz Makyajı Nasıl Yapılır

delikanli kizlar

Bakımlı ve Dolgun Kaş ve Kirpikler

delikanli kizlar

Selülit Neden Kadınlarda Olur?

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap