Aile Hamilelik

Hamile kalmayı kolaylaştıran besinler

Hamile kalmayı kolaylaştıran besinler

Hamile kalmayı kolaylaştıran besinler

Hamile kalmayı kolaylaştıran besinler : Hanımlar her zaman bütün işi erkeklerden beklemek olmaz. Sizlerinde bu konuya odaklanmanız ve düzenli beslenmeniz gerekiyor. Bunların başında en önemli olan konuları sizlerle paylaşıyoruz.

İşte hamile kalmanızı kolaylaştıracak olan 5 madde

  1. Mercimekle hamile kalmayı kolaylaştırın.
  2. Ay çekirdeğiyle sağlığı güçlendirin.
  3. Somon vitamin eksikliğini giderin.
  4. Bulgurla insülini dengeleyin.
  5. Baden yiyerek doğurganlığı arttırın.

Mercimekle hamile kalmayı kolaylaştırın

Bitkisel protein ve demir içeren mercimek, hem hamileyi hem kilo vermeyi kolaylaştırır. Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Harvard Üniversitesi tarafından yapılan bilimsel çalışma, bitkisel protein ve demirin hamilelikteki önemli etkisini kanıtlamıştır. Mercimeği haşlayıp çorbalarda, salatalarda, ana yemeklerde kullanabilirsiniz.

Ay çekirdeğiyle sağlığı güçlendirin

Kadın sağlığını güçlendiren minerallerden biri olan çinkoyu içeren ay çekirdeği, adet düzensizliği giderme ve hamile kalmada etkilidir. Salatalarınıza ay çekirdeği ilave edebilir veya kahvaltıda müsliye ekleyebilirsiniz.

Somon vitamin eksikliğini giderin

Yale Üniversitesi’nde yapılan bir çalışma sonucunda araştırmaya katılan, çocuk sahibi olamayan kadınların yüzde 63’ünde D vitamini eksikliği olduğu görülmüştür. Somon balığı, D vitamini içeren muhteşem besinlerden biridir. Ayrıca, her gün açık havada 20 dakika yürüyüş yapmak, ihtiyacınız olan D vitamini karşılamaya yardım eder.

Bulgurla insülini dengeleyin

Kan şekeri dengesizliği ve insülin direnci, hamile kalmayı engelleyen faktörlerdir. Besinlerle, doğru seçimlerle her iki sorunu çözebilir, hamileliği kolaylaştırabilirsiniz. Bulgur, glisemik indeksi düşük besinlerden biridir, kan şekerini yavaş yükseltip düşürür, B vitamini içerir ve metabolizmayı çalıştırıp kilo vermeye yardım eder.

Badem yiyerek doğurganlığı artırın

Hanımlar hamile kalmak için her gün bir avuç badem tüketmeyi ihmal etmeyin. Bilimsel olarak yapılan deneylerde de görülmüştür ki düzenli badem tüketen çiftlerin daha hızlı hamile kaldığına rastlanılmıştır.

Etiket: Hamilelik, Hamile kalma, Doğurganlığı arttıran yiyecekler, Hamile Kaldıran Besinler, Hamile kalmayı kolaylaştıran besinler
Hamile kalmayı kolaylaştıran besinler

İlgili Yazılar

Bebeklerde Deri Döküntüleri

delikanli kizlar

En İyi Anne Ve Bebek Sigortası

delikanli kizlar

Çocuklar Anababalar

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

2 yorumlar

Hamilelikte Tuz Tüketiminin Zararları | Tuz tüketimi hamilelik zehirlenmesi 5 Eylül 2021 at 01:43

[…] tuz tüketilmesi hamilelik dönemini problemli duruma getiriyor. Hamilelik döneminde anne adaylarının yemeklerde tuz miktarına çok dikkat etmesi gerekiyor. Fazla tuz […]

Hamile gıdası kolay besinler | Delikanlı Kızlar... 28 Ekim 2021 at 03:43

[…] Hanımlar her zaman bütün işi erkeklerden beklemek olmaz. Sizlerinde bu konuya odaklanmanız ve düzenli beslenmeniz gerekiyor. Bunların başında en önemli olan konuları sizlerle paylaşıyoruz.  […]

Yorum Yap