Güzellik Saç

Hızlı Saç Uzatma Formülü

Hızlı Saç Uzatma Formülü

Hızlı Saç Uzatma Formülü

Hızlı Saç Uzatma Formülü : Yetersiz beslenme, güneş ışınları, soğuk hava, boya, fön, kalitesiz şampuan kullanımı gibi faktörlere bağlı olarak saçlarınız sağlığını kaybedebilir.

Sağlıksız saçların mat bir görünümü vardır, uçları kolayca kırılır, şekil vermek zordur, uzaması ise yavaştır. Saçlarınızın hızlı ve sağlıklı uzaması için 2 ayda bir uç kısımlarından kestirip, yenilenmesini sağlamanız gerekir. Saçlarınıza yeterince bakım yapmadığınız takdirde kuaförlerin en sevdiği “uçlarından aldırmak” durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. İsteğiniz dışında, saç uçlarındaki kırıkları yok etmek için kestirmek; saçlarınızın uzamasına engeldir.

Güzel ve bakımlı görünmeniz için kucak açan doğa; saçların sağlığı ve hızlı uzaması için de yardımınıza koşuyor. Uygulaması kolay, hızlı ve etkin çözüm sunan bitkisel kür; kısa sürede uzun saçlara kavuşmanıza yardımcı oluyor.

Malzemeler

2 yemek kaşığı çam terebentin
200 ml bitkisel şampuan

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Çam terebentini şampuana ekleyip iyice karıştırın.
Her saç yıkamada 1 yemek kaşığı kadar bitkisel şampuanı avucunuza alın.
Biraz suyla şampuanı inceltin.
Saç diplerine ve uçlarına masaj yaparak köpürtün.
5 dakika bekleyin.
Ilık suyla saçlarınızı durulayın.
Çam terebentinli şampuanı her gün kullanabilirsiniz.
Saçların uzamasını hızlandırmak için yapılacak en iyi şey saçların uzamasını azaltan faktörler ile savaşmaktır.

Hızlı Saç Uzatma Formülü

Sağlıklı beslenme, özellikle sebze ve meyvaların ağırlıklı olduğu beslenme tarzları, bol su içmek, düzenli ve yeterli uyku çok önemlidir.
Stress yine salgılattığı adrenalin gibi hormonlar yolu ile damarlarda daralmaya yol açar ve saç köklerinde beslenmeyi bozar.

Stresi düşürecek önlemlerde saç uzaması açısından önemlidir. Sigara içerdiği nikotin ve karbon mono oksit gazı ile olumsuz etkileri olan bir faktördür. Nikotin damarları daraltırken, karbon mono oksit gazı kanda oksijen taşınmasını bozarak hücre beslenmesini bozarlar.

Yeterli besin ve oksijen alamayan saç köklerinin normal üretimlerini yapması zordur. Saç derisine uygulanacak sıcak havlular,
hafif masajlar bu bölgede dolaşımı arttıtacak ve saç köklerinin normal beslenmesini sağlayacaktır.

Hızlı Saç Uzatma Formülü

İlgili Yazılar

Cilt Lekeleri

delikanli kizlar

Ağrısız Ameliyatsız Bacaklarınızı İnceltebilirsiniz

delikanli kizlar

Göz Çevresindeki Morluklara Badem Yağı

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap