Moda

İğne Oyası Modelleri

İğne Oyası Modelleri

İğne oyası modelleri yapmak dikkat gerektiren zor ve emek isteyen bir iştir. Herkes iğne oyası yapamaz. İğne oyası yapmasını bilenlerde başörtü kenarları, havlu kenaları süslemektedir. Özel olarak yapılanm iğne oyalarıyla namazlık kenarları süslendiğide görülmektedir. Türk kadını o kadar beceriklidir ki iğne oyasından takı modelleri bile tasarlamıştır. İğne oyası işlendiği herşeye ayrı bir güzellik katmaktadır Bir namazlık kenarına işlenen beyaz renklerde iğne oyası o namazlığıa yeni bir hayat verir. Siyah başörtüsünün kenarlarına dikilen minik çicek desenleri görenler tarafından beğeni kazanır. Özellikle pembe başörtü takanların başörtülerine dikecekleri açık renk tonlarındaki iğne oyaları o başörtünün insanlar tarafından sürekli güzel yorumlar alaçağına tanıklık edecektir.

El işleri yapmak havlu kenarları dikmek iğne oyası yapmak her ne kadar zor ve emek isteyen bir iş olsada kadınlar tarafından sevilerek yapılmaktadır. Özellikle başörtü ve tülbent kenarlarına iğne oyası yaparak kullanmak kadınların hoşuna gider. Çoğu kadın el işlerinden ustadır kendi tülbent ve yazma kenarlarını kendileri dikmektedir. Bazı kadınlarda ya işleri olduğundan yada kendi beceriksizliklerinden yapamayıp kiraya iğne oyası işletmektedir. Kadınları çoğu iğne oyasını özenebezene büyük bir zevk ile işlemektedir. Çünkü kadınlar herşeyin en güzelinin kendisinde olmasını ister. Bu nedenden dolayı iğne oyaları özenerek dikkatli şekilde işlenmektedir.

Beğendiğniz yazmanın veya başörtünün kenarlarına yapaçağınız ufak boncuk dizmeleri ve iğne oyaları sizi daha şık gösterecektir. Kadın için şık görünmek dendi mi akan sular durur. Kimi zaman sadece boş vakitleri değerlendirmek için işlenen iğne oyaları kimi zamanda sadece düşman çatlatmak için işlenir. Sizlerde iğne oyası işliyor musunuz ? İşlediğiniz örnekleri bizimle paylaşmak ister misiniz?
[supsystic-gallery id=13]

İlgili Yazılar

Vücudumuza uygun etek seçmenin yolları

delikanli kizlar

Giysilerle Zayıf Görünün

delikanli kizlar

Harika Jean Kombin Tasarımlar

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap