Cilt Güzellik

Kakao Yağının Cilde Faydaları

Kakao Yağının Cilde Faydaları

Kakao Yağının Cilde Faydaları

Kakao Yağının Cilde Faydaları. Cilt çatlakları, epilasyondan sonra yıpranan cildin tedavi edilmesi, sağlıklı ve hızlı bronzluk için kakao yağı kadınların vazgeçilmezler arasındadır. Üstelik hoş kokusu sayesinde vücuda inanılmaz bir rahatlık veriyor. İstenmeyen tüylerden kurtulduktan sonra rahatlamak için kakao yağından kullanın. Tüylerden kurtulmak için yaptığınız işlemlerden sonra cildinizde kızarıklıklar görülebilir. Hem yüz, hem de vücutta cildinizin neme ihtiyacı var. Nem cildinizin parlayıp, esneklik kazanmasını sağlıyor. İçerdiği besleyici ve nemlendirici maddeler sayesinde kakao yağı cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayacak.

Epilasyon işleminiz bittikten sonra pamuk vasıtasıyla kakao yağını ilgili bölgelere sürün. Dairesel hareketlerle masaj yaparak cildinize yedirin, sonra cildinizin rahatladığını hissedeceksiniz.

Hızla Kilo alıp kilo kaybı, cilt kuruluğu gibi sebeplerden göğüs, kalça ve göbek bölgesinde cilt çatlakları oluşabilir. Özellikle hamilelik döneminde hızla kilo alma cildin çatlamasına yol açıyor.

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren cildinizde çatlamaların engellenmesi için kakao yağından kullanabilirsiniz.

Kumral ve beyaz kadınların güneşlenirken karşılaştıkları durumlardan biri cildin sadece kızarmasıdır. Hayalinizdeki bronz tene kavuşmak için güneşlenirken kakao yağından kullanabilirsiniz.

Püskürtmeli kapaklı bir şişenin içinde eşit oranda kayısı ve kakao yağını karıştırın. Güneşlenmeye başlarken cildinizin hassasiyet oranına uygun olan güneşten korunma kremini sürün. Koruma kremi cildiniz tarafından emildikten sonra kakao ve kayısı yağı karışımını cildinize püskürtün. Bu karışımı dairesel hareketlerle masaj yaparak çekmeye ve her bölgeye eşit oranda dağıtmaya dikkat edin. Bu karışımdan en fazla 3 gün sürekli kullanmaya dikkat edin. Kakao yağı cildin hızla yanmasını sağladığı için 3 günden fazla kullanırsanız, cildiniz istediğinizden çok siyah olabilir.

Etiket: kakao cilde faydalımıdır, kakao ve cilde faydası, kakaonun cilde faydaları, Kakao Yağının Cilde Faydaları, Kakao Yağının Faydaları
[ads2]
Kakao Yağının Cilde Faydaları
[ads1]

İlgili Yazılar

Diyet ve Cilt Hastalıkları

delikanli kizlar

Selüliti Engelleyen Yaz Yiyecekleri

delikanli kizlar

Güzel saçlara sahip olmak için ne yemeliyim

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap