Kış Ayları için Saç Bakımı Önerileri

Kış Ayları için Saç Bakımı Önerileri

Kış Ayları için Saç Bakımı Önerileri

Yaz aylarında sıcak, deniz, havuz ve güneş sebebiyle hasar gören saçlar kış mevsiminin yağmurlu ve soğuk havasında daha da kırılganlaşır ve kuruma eğilimi gösterir. Kış aylarında saç bakımı için saçınızı çok fazla yıkamamalısınız. Büyük şehirlerdeki hava kirliliği saçların 2-3 günde bir yıkanmasını gerektirir, daha temiz havalı bir çevrede yaşıyorsanız bu süreyi 4-5 güne çıkartabilirsiniz.

Sıcak su saç kırılmalarını arttıracağından saçınızı ılık veya soğuk suyla yıkamalısınız. Dışarıya çıkmanız gerekiyorsa saçlarınızı mutlaka kurutmanız gerekir, bunu yaparken yüksek ısı kullanmaktan kaçının. Hemen dışarıya çıkmayacaksanız saçınızı kendiliğinden kurumaya bırakmanız daha doğru olur. Saç temizliği için kullanacağınız ürün saç tipinize uygun olmalıdır. Saçlarınızı çok sıkı bir şekilde bağlamamaya da özenmelisiniz. Bunu yapmak koparak dökülme olayının artmasına sebep olur. Soğukta dışarıda dolaşırken kullandığınız başlık ve şapkalar da saçınızı çok sıkmamalıdır. Kış aylarında saç bakımı için ürün seçerken fazla kimyasal madde barındırmayan temizlik ve bakım ürünlerine yönelmelisiniz. Bitkisel yağlarla saç bakımı yapmak da faydalı olur; fakat bunu ne çok sık ne de çok seyrek yapmalısınız. Arada bir heveslenerek bakım yapıp sonra bırakıverirseniz beklediğiniz etkiyi elde edemezsiniz, çok sıcak bakım yapmaksa ters etki yapabilir. Uygun aralıklarla ve düzenli bir şekilde bakım yapmalısınız.

Kışlık saç bakımında doğal yağlar kullanacaksanız fazla işlemden geçmemiş kaliteli ve saf olanlarını tercih etmelisiniz. Saçlarınıza bu yağlarla masaj yaptıktan sonra bekleme süresini başınıza sıcak bir havlu sararak geçirmek kullandığınız ürünün saçınıza daha mükemmel bir şekilde işlemesini sağlar ve daha iyi sonuç alırsınız.

Hakkında delikanli kizlar

Loading Facebook Comments ...

Cevapla