Güzellik Saç

Kıvırcık saçlar için çok özel bakım önerileri

Kıvırcık saçlar için çok özel bakım önerileri

Kıvırcık saçlar için çok özel bakım önerileri

Kıvırcık saçlar için özel bakım önerileri, tavsiyeleri, tüyoları. Kıvırcık saça nasıl bakım yapılır?

Kıvırcık saçlarınıza uygulayabileceğiniz gerçekten çok özel doğal yöntemler ile sizlerleyiz. Kıvırcık saçlarınızla baş edemediğiniz için onları toplanmaya mahkum etmeyin. Bukle bukle bir görünüm yaratmak için saçlarınızı bu doğal maskelerle canlandırmayı ve dinginleştirmeyi deneyin.

Kıvırcık saçlar için çok özel bakım önerileri
Kıvırcık saçlar için çok özel bakım önerileri

Canlı bukleler için 5 doğal yöntem

Kimi zaman kıvırcık ve dalgalı saçları dize getirmek oldukça zorlayıcı olabiliyor. Bunun için kullanılan kimyasal maddeler ise ulaşmak istediğimiz sonucun tam aksini doğurabilir. Bildiğiniz gibi doğa saçlarınızın en yakın dostu. Canlı buklelere sahip olmak için birkaç doğal karışım ve biraz sabır yeterli.

  • Hindistan cevizi maskesi

Taze hindistan cevizinin sütü ve limon suyu saçlarınızda mucizeler yaratabilir. Hindistan cevizi sütü ile yarım bardak taze sıkılmış limon suyunu karıştırın. Yoğunlaşıp krem kıvamına gelinceye kadar buzdolabında soğumaya bırakın. Maskeyi saçlarınıza uygulayın ve bir saat kadar bekletin. Haftada 3 kez tekrarlayın.

  • Bal maskesi

Beş yemek kaşığı süt tozuyla bir miktar suyu kalın bir macun oluşturmak için karıştırın, Üzerine bir tatlı kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı saçlarınıza uygulayın ve 20 dakika bekletin. Ardından saçınızı şampuanlayın. Karışımı istediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz.

  • Zeytinyağlı saç kremi

Zeytinyağını biraz ısıtın. Daha sonra hafif soğuması için bekleyin ve saç kreminizin içine karıştırın. Karışımı saçınıza uyguladıktan sonra yarım saat bekleyin ve suyla durulayın. Maskeden sonra şampuan kullanmanız gerekmiyor.

  • Muz maskesi

Bir kase yoğurda iyice ezilmiş bir adet muzu ekleyin ve karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürün. Yarım saat beklettikten sonra ılık suyla şampuanlayın. Özellikle boyalı saçlar için tavsiye edilen bu maskeyi ayda bir kez uygulayabilirsiniz.

  • Karamel maskesi

Bir bardak bal, yarım bardak zeytinyağı, yarım bardak limon suyu ve yarım bardak karameli bir kabın içinde iyice karıştırın. Karışımı saçlarınıza sürdükten sonra bir saat bekletin ve şampuan ve saç kremiyle saçlarınızı yıkayın.

Etiketler: Güzellik, Saç, saç bakım maskeleri, kıvırcık saçlara bakım, saç bakımı

İlgili Yazılar

Taze cilde kavuşmanın Altın kuralları

delikanli kizlar

Selülit Kremi

delikanli kizlar

Hızlı Saç Uzatma Formülü

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap