Beslenme Diyet Sağlık

Kolon kanseri için detoks diyet rehberi

Kolon Kanseri için detoks diyet rehberi

Kolon kanseri için detoks diyet rehberi

Günümüz toplumunda mide ve bağırsak problem olmaktadır. Bunun nedeni, insanların yemek yeme şekli ve satın alınan, sağlıklı bir sindirim için gerekli besin maddelerinden yoksun olan yiyecek öğeleridir. Birçok insan hangi diyet kolonik detoks planının kendileri için etkili olacağı konusunda endişelenmektedir. Kolon temizlemek, kolon kanserini azaltmanın ve vücudun genel refahına yardımcı olmanın en iyi yoludur. Aşağıda, kolonik detoks diyet planından geçmek istiyorsanız size yardımcı olacak bazı yiyecekler bulunmaktadır.

Koyu Yapraklı Yeşiller

Roka, maydonoz ve Ispanak gibi yeşil yapraklı sebzelerin tüketilmesi kolonun temizlenmesine ve diğer rahatsızlıklardan sindirim sisteminizin korunmasına yardımcı olacaktır. Yeşil meyve ve sebzelerin kolon temizliği için en iyi diyet kolon detoks yöntemi olduğu söyleniyor.

Turpgiller Sebzeler

Bu maddeler en iyi kolon temizleme olduğu bilinen ve ayrıca sindirime çok yardımcı ve yararlıdır. İyi haber şu ki günlük ortalama gereksiniminin yaklaşık yüzde 20-40’ını yalnızca 100 kaloride içermektedir. Bu, tüketmiş olduğunuz az miktarda gıdayı silmek için yeterlidir. Resmen de olsa, en iyi kolon temizleme metodu değildir, ancak günlük detoksifikasyon işleminde yardımcı olmaktadır.

Sarımsak

Bu, antibakteriyel, antiviral ve anti-parazitik özelliklere sahip kök otları ile tıbbidır. Bu özellikler, özellikle kolonlardan sindirim kanallarındaki toksinlerin, parazitlerin ve patojenlerin giderilmesinde çok yardımcı olur.

Düzenli egzersiz yapmak ve düzenli yeşil çay tüketimi de kolon kanserini önlemede çok faydalıdır. Yağlı yiyecekler ve kırmıızı et kolon kanseri riskini arttırmada etkilidir. Bunlardan uzak durmalısınız.

Üç diyet planı yardımcı olsa da, bunların kolon temizlediğini onaylayamıyoruz. Bunun nedeni, maddenin etkinliği herkes için aynı olmayacağıdır. Bu Kolon kanseri için detoks diyet rehberi size yardımcı olmadığını düşünüyorsanız, bir yetkili tarafından onaylanmış kolon detoksunu denemelisiniz. Uzman bir doktora başvurduğunuzda size bu konuda uygun bir kolon kanseri diyeti sunucaktır.
[ads2]
detoks diyet
[ads1]

İlgili Yazılar

Doğum Yapanlar Ne Zaman Diyet Yapmalı

delikanli kizlar

Diyet Uygularken Yapılan Yanlışlar

delikanli kizlar

Güneş kremleri hakkında bilmeniz gerekenler

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap