Seyahat Tatil Yaşam

Kumbağ

KUMBAĞ

Tekirdağ’a bağlı bir tatil ve turizm beldesi olan Kumbağ, seçimlerin ardından mahalle olmuştur. Her ne kadar mahalle olmuş olsada tatilcilerimiz buraya kumbağ tatil köyü demektedir.

Belde ismini üzüm bağlarından ve kumsalındaki kumundan almıştır. Önceleri etrafı üzüm bağlarıyla çevriliydi. Zamanla halkı farklı ekim alanları oluşturdukları için pekte bağ kalmamıştır. Plajlarının kumu ise bir harikadır. İncecik ipeksi kum tanelerinden oluşmaktadır. Denizinin içi taşlık yada kayalık değildir. Kumsaldaki gibi ince kum’dur.

Tekirdağ Kumbağ; sahili, kumsalı, barları, clubleri, eğlence ve gece hayatı ile bir bütündür. Güneyi aratmayan kumbağ, Trakya’nın eğlence ve turizm merkezidir. İstanbul’dan yaz aylarında tatilciler buraya akın etmektedir. Bunun en büyük sebebi İstanbul’a yakın olması ve Tekirdağ’lı web tasarımcılar fazla olmasıdır. Tekirdağ’lı web tasarımcılar Beldeyi en iyi bir şekilde tanıtmaktadır.

Deniz, orman ve harika plajları olan bölgeye, Tekirdağ şehir merkezinden 20 dakikada ulaşmanız mümkündür.

Kumbağ’da ailece konaklayacağınız kaliteli Otel, Pansiyon, Apartlar, kiralık daire, ev, oda bulabilirsiniz. Kumbağ Apartları kalabalık tatilcilerin öncelikli tercihidir. Apart fiyatları genel olarak 50Tl ile 150Tl arasındadır. Otellerin sayısı pek yeterli değildir. Fakat burası adeta Trakya’nın pansiyon merkezidir. Pansiyonculuk önemli geçim kaynağıdır. Bunun yanında tarım, balıkçılık, bahçecilik, hayvancılık ve hediyelik eşya yerli halkın geçim kaynaklarıdır.

Kumbağ’da 7 tane tesis bulunmaktadır. Tatil Köyü, Polis Kampı, Öğretmenevi, Kumkent Tatil Köyü, Bilge Turistik Tesisleri, Garanti Tesisleri, Derya Toprak Dinlenme Tesisleridir.

Kumbağ’da rüzgar sörfü, Su kayağı, sportif olta balıkçılığı, dalış, yürüyüş, dağ bisikleti, yamaç paraşütü gibi yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Detoks Yaparken Olmazsa Olmazlar

delikanli kizlar

Sağlıklı yaşamak için neler yapmalıyız?

delikanli kizlar

Hayat Kurtaran 10 Güzellik Sırrı

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap