Cilt Güzellik

Kuru Cilt Maskeleri

Kuru Cilt Maskeleri

Kuru Cilt Maskeleri

Kuru Cilt Maskeleri: Doğal bir giysi olan cildimiz , hissetme duyu organımızın yanında estetik bir görünüme sahip olmamızı sağlar. Vücudumuzun doğal olarak ürettiği yağ sebum sayesinde cildimiz nemli , sıkı , sağlıklı ve ışıldayan bir hale dönüşür.

Cilt tipleri genel olarak kuru , yağlı ve normal olarak üçe ayrılır. Normal yapıdaki ciltler düzgün yağ ve nem oranına sahiptirler. Herhangi bir bakım ihtiyacı duymadan kendi durumlarını muhafaza edebilirler. Yağlı ve kuru ciltlerin ise bakıma ihtiyaçları vardır.

Kuru Ciltlerde gerekli nem oranı eksik olduğu için pürüzlü, mat ve cansız bir görüntüye sahiptirler. Kuru cilt sahibi kişiler vücudun üretmediği nemi özel bakımlar sayesinde vücuduna uygulayarak dengeyi yakalaması gerekmektedir. Gün içerisinde yüzünü bir kaç kere yıkaması da çok iyi gelicektir.

Hazır olarak satılan doğal nemlendirici ve canlandırıcı bakım kozmetiklerinin kullanabileceğiniz gibi , doğal olarak hazırlayacağınız maskeler ile de bu nem oranına ulaşabilirsiniz ve daha canlı görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.
[ads1]
Kuru Cilt Maskeleri

Kuru Cilt Maskeleri Tavsiyelerimiz

Limon Suyu – Bal Maskesi

2 Yemek Kaşığı Bal
Yarım Limon
1 Tatlı Kaşığı Zeytinyağı

Hazırlanışı : 2 Yemek Kaşığı bala yarım limonu sıkın ve karıştırınız. Karıştırırken üste zeytinyağını ilave ediniz. Hazırlamış olduğunuz maskeyi cildinize sürün ve 20 dakika bekleyiniz. 20 Dakika sonunda ılık su ile yıkanarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Süt – Badem Yağı Maskesi

1 Çay Bardağı Süt
1 Dilim Elma
1 Tatlı Kaşığı Badem Yağı

Hazırlanışı : Sütü ısıtarak dilimlediğiniz elmayı ekleyin ve iyice ezin. 1 tatlı kaşığı badem yağını üzerine ekleyiniz ve iyice karıştırın. Hazırladığınız karışım püre haline geldikten sonra cildinizde ihtiyaç duyduğunuz bölgeye uygulayın.

Muz , Bal – Yoğurt Maskesi

1 Adet Muz
3 Çay Kaşığı Bal
1 Tatlı Kaşığı Yoğurt

Hazırlanışı : 1 Adet muzu güzelce ezin ve üzerine bal ve yoğurdu ekleyerek karıştırın. Yüzünüzü güzelce temizledikten sonra masaj yaparak cildinize uygulayın. Bu maske yüzünüz için iyi bir nemlendirici ve bakım şeklidir.

Eğer ki cildinizde sivilce şikayetiniz var ise evde yapabileceğimiz sivilce maskeleri makalemizi okuyabilirsiniz.
[ads2]

İlgili Yazılar

Saç Dökülmesinin 5 Sebebi

delikanli kizlar

Cildinize iyi gelecek yiyecekler

delikanli kizlar

Genetik Yapısına Özel Kırışıklık Kremi

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

1 yorum

Yağlı Cilt Bakımı 20 Şubat 2017 at 23:54

Kuru cilde sahip olan kişiler kuru cilt maskeleri makalemizi okuyarak nasıl nemlendirebileceklerini öğrenebilirler.

Yorum Yap