Güzellik Vücut

Lazer Epilasyon Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin en büyük problemlerinden bir tanesi de istenmeyen tüylerdir. Ancak bu hususta kadınların endişeleri çok daha fazladır çünkü kadınlar erkeklere göre dış görünüş hususunda daha zarif ve daha bakımlı görünmek istemektedir. Elbette istenmeyen tüyler birçok erkek için de büyük bir sorun teşkil etmektedir.

Tüm bu şikayetler ise günümüzde etkili bir yol ile sona erdirilebilmektedir. Bu yola lazer epilasyon adı verilmektedir ve bu epilasyon türü sayesinde istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Jilet, ağda, epilatör, tüy dökücü krem, cımbız ve ip gibi epilasyon ürünleri ile ne yazık ki kalıcı çözümler elde edilememektedir. Ancak lazer epilasyonda kıl folikülü tahrip edilmektedir. Kıl folikülünü tahrip etmek için de melanin ismi verilen renk maddesi lazer ışığı tarafından tutulmakta ve böylece ısıya dönüşmektedir. Meydana gelen ısı da kıl folikülünü neredeyse yok etmektedir.

Elbette bu epilasyon türünde tek bir seans yeterli olmayabilir. Bu durum tüylerin kalınlığına ve kişilerin cilt tiplerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ayrıca bu uygulama günümüzde son derece yaygın bir hale gelmiş ve hem güzellik salonlarında hem de hastanelerde aktif bir şekilde hizmet vermeye başlamıştır.

Vücuttaki tüylerin büyüme, gelişme ve dökülme dönemleri vardır. Lazer epilasyon ise tüylerin aktif olduğu dönemlerde yani büyüme evrelerinde işe yaramaktadır. Bir seans içerisinde de istenilen bölgede yer alan aktif tüylerin %20’si kalıcı şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. Genellikle lazer epilasyonlar 5 ya da 6 seans sürmektedir ve bu seansların aralıkları 2 ay gibi bir süredir. Yüz bölgesinde gerçekleşen uygulama ise 1 ay süre ile 10 12 seans arasında yapılmaktadır. Tüm bu süreçlerde durgun halde olan yıkım dönemine geçen tüyler aktif hale gelecektir ve her seans sonunda da tüylerin yaklaşık olarak beşte birine veda edilecektir. Elbette lazer epilasyonun kalıcı olması için birden fazla seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Böylece istenmeyen tüyler artık can sıkmayacak ve kalıcı olmayan epilasyon yöntemleri ile zaman kaybedilmeyecektir. Sizler de küçük birikim ile istenmeyen tüylerinize sonsuza dek veda edebilirsiniz.
[ads2]
Lazer Epilasyon
[ads1]

İlgili Yazılar

Göz Makyajı Nasıl Yapılır

delikanli kizlar

Hızlı Göz Makyajı Önerileri

delikanli kizlar

Selülitlere pratik çözümler

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap