Güzellik Sağlık Zayıflama

Liposuction zayıflama yöntemi değildir

Liposuction zayıflama yöntemi değildir

Liposuction zayıflama yöntemi değildir

Liposuction zayıflama yöntemi değildir. Liposuction, minik delikler yoluyla ciltle kas arasındaki yağ dokusunun içine ince kanüllerle girilerek o bölgedeki yağın vakum aracılığıyla dışarı çekilmesidir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Karaca, merak edilen konulardan biri olan liposuction ameliyatının nasıl ve kimlere uygulandığı hakkında bilgiler verdi.

Cilt ve yumuşak dokuların sıkılaşmasını sağlar

Liposuctionın uygulanmaya başlandığı günden beri birçok safha kaydettiğini vurgulayan Estetik ve Cerrahi Plastik Uzmanı Op. Dr. Mustafa Karaca, “Kanamayı eksilmek, yağı daha basit parçalayıp edinmek için yağın özel solüsyonlarla önce şişirilmesi gerektiği öğrenildi. Bu kanamasız bir şekilde ve çok daha artı yağ almamızı sağladı. sonra lazer ve ultrasonic dalgalarla yağın parçalanıp dışarı çekilmesi teknikleri ortaya çıktı. Yağın üzerindeki deri ve yumuşak dokuların bir miktar sıkılaşmasını sağlamak gibi avantajları var” dedi.

Hangi bölgelere uygulanır

Liposuctionın teorik olarak cilt ve kas arasında yağ olan her yere uygulanabildiğini söyleyen Karaca, göbek, bel, meme, sırt, gıdık, basen, kalça, diz içleri ve kolların en çok ugulanan bölgeler olduğunu belirtti.

Liposuctionın bir zayıflama yöntemi olmadığını bildiren Dr. Karaca, “Liposuction şişman ve vücudunun her bölgesinden zayıflamaya ihtiyacı olanlara uygulanabilecek bir usul değildir. En iyi netice vücuduyla orantısız bir yağ birikimi olan insanlarda görülür. Ergenliği geçmiş erişkin yaşlarda uygulanır. Geniş bir alana uygulanacak liposuction operasyonunda 7 litreden fazla yağ çekilecekse yıpratıcı bir ameliyat olabilir. Sıhhat durumunun mükemmel olması gerekir. Yürek, şeker hastalığı gibi sorunu olan insanlarla agresif bir liposuction yapılması uygun olmayabilir” dedi.

İlgili Yazılar

Kıvırcık saçlar için çok özel bakım önerileri

delikanli kizlar

Doğal saç boya tarifleri

delikanli kizlar

Evde Doğal Selülit Kremi Yapılışı

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap