Beslenme Zayıflama

Nasıl hızlı kilo verebilirim?

Nasıl hızlı kilo verebilirim

Nasıl hızlı kilo verebilirim?

Aklına kilo verme düşüncesi gelenler, peki bu işi acaba nasıl biran önce yapabilirim diye dert yanıyorlardır. Hızlı bir şekilde kilo verip insan içine çıkmayı ve herkesi hayrete düşürmeyi düşünüyorlardır.

Eğer aklınıza hızlı bir şekilde kilo vermeyi koymuşsanız işiniz çok kolay olucaktır. İnat, Azim ve Sabırla bu işin kısa sürede hakkından gelirsiniz.

Kilo vermek isteyen birçok insanın aklına ilk gelen, genellikle ‘Nasıl hızlı kilo veririm?’ sorusudur. Bu durum, hızlı kilo vermek isteyenlere yönelik yüzlerce diyet kitabı ve diyet listesinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Fakat hızlı kilo verirken en çok dikkat etmeniz gereken şey, size uygun diyet listelerini uygulamak olacaktır; çünkü kilo verirken karşınıza çıkabilecek en büyük tehlikelerden biri de yanlış diyet tariflerini uygulamaktır.

Hızlı ve sağlıklı kilo verme sürecinde size yardımcı olacak püf noktalarından bazıları şunlardır:
[ads1]

Spor Yapın!

Hızlı kilo vermek istiyorsanız yapılacak en iyi şeylerden biri, haftada en az 3 gün veya isteğinize bağlı olarak her gün spor yapmaktır.

Düzenli olarak spor yapmak kilo vermenin ilk şartıdır. Spor yapmadan verdiğiniz her kilo kaslarınızın erimesine ve kaybettiğiniz kiloları geri almanıza yol açabilir.

Bir spor salonuna kaydolun. Eğer spor salonunda spor yapmaya başlarsanız, spor salonuna verdiğiniz para ve spor yapmak zorunda olduğunuz aklınıza gelir ve bu işi daha düzenli yapmış olursunuz. Spor salonlarında çeşitli spor aletlerinle çalışaçağınız için kilo vermeniz daha kolay olucaktır. Örneğin koşu bandı ve bisiklet en çok kilo verdiren aletlerdir.

Meyve Suyu İçin!

Hızlı kilo vermenin etkili, sağlıklı ve lezzetli yollarından biri de taze sıkılmış meyve suları tüketmektir. Kahvaltı yapmaya başlamadan önce sıkacağınız meyveleri hazırlayın. Meyve suları metabolizmanızı hızlandırarak hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Özellikle yeşil elma suyu içmenizi önerebiliriz.

İradenize Hakim Olun!

İradenize hâkim olmak, sizin için en zor şeylerden biri olabilir. Fakat irade konusunda kendinizi geliştirdiğiniz zaman, neleri yiyip yemeyeceğinize ya da ne kadar yiyeceğinize karar verebilecek ve daha disiplinli ve azimli olacaksınız. Kilo vermenin en önemli şartlarından biri de az yemek olduğu için iradenize hâkim olmadan hızlı kilo verebilmeniz mümkün değildir.

Tuz’dan Uzak Durun!

Hızlı kilo vermek istiyorsanız tuzu azaltmak da yapacağınız en önemli şeylerden biridir. Yemeklerde tuz kullanımını tamamen bitirmektense kullandığınız miktarın yarısını atmayı deneyebilirsiniz. Yemeklerde kullandığınız fazla miktarda tuz, vücudunuzun su toplamasına yol açar ve hızlı kilo vermenize engel olur.

Not : Hızlı kilo vermek istiyorsanız yemeklerde acı kullanmayı ve acı biber yemeyi ihmal etmeyin. Acı biber yemek sizi zayıflatırken vücudunuz için de faydalı olan vitaminleri almanızı sağlar.

Sabahları aç karnına içilecek bir bardak ılık su da hızlı kilo vermek için bilinen bir yöntemdir. Sabahları aç karnına sıcak su içmek zararı olmayan ve sizi rahatlatabilecek bir yöntem olduğu için onu da deneyebilirsiniz. Limonlu sıcak su da zayıflamanıza yardımcı olucaktır.

etiket: etkili bir şekilde hızlı kilo vermek, hemen nasıl kilo verebilirim, hızlı kilo verme, nasıl hızlı bir şekilde kilo verebilirim?, nasıl hızlı kilo verebilirim?, nasıl hızlı kilo verebiliriz, kilo vermek
[ads2]
Nasıl hızlı kilo verebilirim

İlgili Yazılar

Diyet Yapamayanlara Harika Tüyolar

delikanli kizlar

Dilara Koçaktan Kolay Zayıflama Önerileri

delikanli kizlar

Basen ve Kalça Eritme Diyeti

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap