Nasıl Yapılır Yaşam

Örgünün püf noktaları nelerdir?

Örgünün püf noktaları nelerdir

Örgünün püf noktaları nelerdir

Örgünün püf noktaları nelerdir? Örgü kalitesini nasıl sağlarsınız? Örgü kalitemiz örgümüzün gevşek veya sıkı oluşuyla çok yakından ilgilidir. Bu nedenle örgü örerken iplik gerginliğine mutlak surette dikkat etmeliyiz. Çok gevşek bırakmamak veya çok sıkmamak gereklidir. El alışkanlığınızın nasıl olduğunu etiket bilgilerinde yer alan 10 cm x 10 cm büyüklüğündeki karede verilen ilmek ve sıra sayılarıyla kontrol edebilirsiniz. İlmek sayısı ve sıra sayısında 10 cm x 10 cm kare büyüklüğünü yakalayamıyorsanız büyük veya küçük oluşuna göre örgünüzü adapte etmeniz daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Bitmiş örgümüzün ürünlerinin ütülenmesi

Bitmiş ürünlerin ütülenmesi görünümünü iyileştirir. Ütülerken etiket bilgilerine dikkat etmeniz yararlıdır. Ütülemek yerine kanepe, yatak altı gibi göreli olarak ağır yatay yüzeylerin altına yerleştirerek de düzgünlük sağlamanız mümkün.

Örgü’de Tüylü ipliklerin tüy dökülmesini nasıl azaltırsınız?

Angora, tiftik gibi hammaddelerle üretilen, tüylü ipliklerle ördüğünüz ürünleri poşet içerisinde 1 gece buzlukta bekletirseniz tüy dökülmesini büyük ölçüde azaltırsınız.

Örgü’de kenar ilmeklerini örerken

Örgü örerken kenar ilmeklerini örmeden direkt şiş üzerine almanız hem yanlara doğru sürekli artmasını önler,hem de örgünün dikişi rahat ve muhtazam olur.

Örgü’nün etiket talimatlarına dikkat

Ürünlerinizi kullanırken etiket üzerindeki talimatları, yıkama kurutma tavsiyelerini dikkate alırsanız örgülerinizin ömrünü uzatmanız mümkün olur.

İlgili Yazılar

Gebelik Testi

delikanli kizlar

Avokado Yağı İçin En İyi Ev Yapımı Tarif

delikanli kizlar

Bitkilerle Hastalık Tedavisi

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap