Dudak Güzellik

Ruj sürmenin özel yöntemleri

Ruj sürmenin özel yöntemleri

Ruj sürmenin özel yöntemleri

Ruj sürmenin önerileri tavsiyeleri bilgileri tüyoları ruj nasıl sürülür?

Makyaj malzemeleri içerisinde en fazla tercih edilenlerden bir tanesi olan “ruj” doğru tavsiyeler ile sürüldüğünde kişilere gerçekten önemli görünümler kazandırabiliyorlar. Yüz güzelliğinizin en önemli parçalarından olan “dudaklarınızı” doğru rujlar ile daha alımlı bir hale getirebilir ve daha güzel bir yüz hattına sahip olabilirsiniz. Peki ruj tam olarak nasıl kullanılıır? Güzellik uzmanlarının özel tavsiyelerini sizler için sunuyoruz.

Dudaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız her şeyden önce kurumuş ve çatlamış olmamalarını sağlamalısınız. Bunun için yanınızda taşıyacağınız bir çatlak kremini (lipstick) gerektiğinde sürmeniz yeterli olacaktır. Makyaja başladığınızda dudaklarınız çatlak olmamalı çünkü çatlak dudaklarda ruj çok kötü görünür.

PARLATICI RUJLARI SEÇİN

Özellikle kışın, ruj seçiminizi dudak koruyucu özelliği olanlardan yana yapmalısınız. Parlatıcı tarzda olanları seçerseniz, aynı zamanda dudaklarınızı da nemlendirirler.

Ruj sürmeye başlamadan önce ne kadar hafif makyaj yapıyor olsanız da dudak kalemi kullanmalısınız. Doğru sürülen bir dudak kalemi makyajın doğallığından hiçbir şey eksiltmez. Tersine, rujun kalıcılığını arttırır.

Ruj sürmenin özel yöntemleri
                                                                Ruj sürmenin özel yöntemleri

DUDAK KALEMİ NASIL KULLANILMALI?

* Dudaklarınız inceyse kalemi dudağın biraz dışından çekebilirsiniz ancak bunu abartmayın.

* Kalemin ucunun biraz küt olması daha yumuşak bir etki yaratacaktır.

* Keskin ve koyu renkte kalem çekilmesi dudaklarızın doğallığını bozacaktır, günlük makyajda bundan kaçının.

* Dudak kaleminizi rujun üstünden de sürebilirsiniz, bu iki rengin daha iyi kaynaşmasını ve çizginin yumuşamasını sağlar.

* Ruju sürerken dudak kalemininde hafifçe üstünden geçmelisiniz, sürdükten sonra dudaklarınızı biririne yapıştırıp biraz hareket ettirirseniz de olur. Rujun fazlasını da bir parça mendille alırsanız daha pürüzsüz görünürler.

Etiket: Ruj sürmenin özel yöntemleri, Ruj sürme taktikleri, Ruj sürme önerileri, Ruj sürme tüyoları, ruj nasıl sürülür?

İlgili Yazılar

Güneş Lekesi İçin Yoğurt Maskesi

delikanli kizlar

Avokado Yağı İçin En İyi Ev Yapımı Tarif

delikanli kizlar

Kahve Telvesiyle Cilt Bakımı

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap