Saç Bakımında Önemli Noktalar

Saç Bakımında Önemli Noktalar

Saç Bakımında Önemli Noktalar

Saç bakımı her kadın için önemlidir. Bakımsız saçlar kadınların kabusudur. Saç bakımında uygulanan bitkisel çareler saçın ömrünü uzatır, görünüşünü mükemmel kılar. Bazen hiç aklımıza gelmeyecek sebeplerle saçımıza zarar veriyor olabiliriz.” Tüm Saç Tiplerine Uygun Bakım Önerileri “ hakkındaki yazımızda saç bakımının önemli noktalarından bahsetmiştik. Muhakkak tekrar göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Bitkisel yağlar ve kremler ile saça bakım uygulanabildiği gibi, hiçbir ürün kullanmadan da saçınızı sağlıklı tutabilirsiniz. Bu tamamen sizin elinizde! Uzmanlarımız günlük hayatta, banyo sonrası ve diğer işlemlerden sonra saçınıza nasıl işlemler uygulayacağınızı sizin için öneriyorlar. İşte o öneriler!

Sürekli saçlarınızla oynamayın

Saçın yapısı gereği kimi insanda saçlar çok çabuk yağlanırken, kimi insanda çabuk yağlanmayabilir. Fakat daha da yağlandırmamak sizin elinizde. Ellerimiz yağ ile dolu olduğu için sürekli saça sürüldüğünde saç daha çabuk yağlanmakta ve yıpranmaktadır. Ellerimizle sürekli saçlarla oynarsak daha çabuk yıpratırız. Bu yüzden ellerimizi saçlarımızdan biraz uzak tutalım!

Saçlarınızı tararken dikkat

Saçlarımızı tararken uçlarından açarak saç diplerine doğru taramalıyız. Aksine ve gün içinde sık sık taranan saçlar köklerine zarar vermektedir. Kökü zarar gören saçlar da kırılmalara ve dökülmelere uğramaktadır. Saçınızı aynı şampuana alıştırmayın Saçlarımız, yıllarca aynı marka ve aynı bileşenle oluşturulan şampuanlarla yıkandıkça o şampuanın yapısına alışmakta ve şampuan etkisini tam olarak gösterememekte. 6-8 ay arasında kullandığınız şampuanın markasını ya da modelini değiştirin.

Saçlarınızı iyi durulayın

Banyo esnasında ya da saçınızı yıkarken, saçınızda köpük ve şampuan kalmamasına özen gösterin. Şampuan kalıntıları saçların elektriklenmesine ve dökülmesine neden olmaktadır.

Saçları kurularken dikkat

Saçlarınızı kuruturken saç kurutma makinasını çok yakında tutmayın. Mutlaka uzaktan tutarak kurutun ve saç köklerinize zarar vermeyin.

Saçlarınızı iyi kurutun

İyi kurutulmayan saçlar ortamdaki kirli havayı daha çabuk içine çeker. Bu sebeple de saçlar iyi hava alamamakta ve kepek oluşumunu hızlandırmaktadır. Kepeğin yanı sıra saçları ışıl ışıl bir görüntüden uzak tutmaktadır.

Elektriklenen saçlara bitkisel çözümler uygulayın

Saçınız çok fazla elektrikleniyor ve düzensiz bir görüntü oluşturuyorsa, saçınızı yıkadıktan sonra bitkisel yağlar ve kremler kullanın. 5 dakika süreyle saçınızda beklettikten sonra ılık suyla yıkayın ve elektriklenmeyi önleyin.

Saç kırıklarına dikkat

Saçın bakımsız görünmesinin en büyük nedenlerinden biri de saç kırıklarıdır. Düzenli olarak saç kırıklarınızı aldırın.Aslında bu bahsedilenlerin birçoğunu kadınlar bilmekte, fakat uygulamamaktadır. Saçlarınızı bakımlı tutmak için bunları doğru bir biçimde uygulamanız yeterlidir. Bunları sürekli uyguladığınızda saçınız şimdikinden daha da bakımlı hale gelecektir. Elbette saç yapısında değişiklik gösterenler bitkisel çözümler uygulayabilir.

Saç Bakımında Önemli Noktalar Saç bakımı her kadın için önemlidir. Bakımsız saçlar kadınların kabusudur. Saç bakımında uygulanan bitkisel çareler saçın ömrünü uzatır, görünüşünü mükemmel kılar. Bazen hiç aklımıza gelmeyecek sebeplerle saçımıza zarar veriyor olabiliriz.” Tüm Saç Tiplerine Uygun Bakım Önerileri “ hakkındaki yazımızda saç bakımının önemli noktalarından bahsetmiştik. Muhakkak tekrar göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Bitkisel yağlar ve kremler ile saça bakım uygulanabildiği gibi, hiçbir ürün kullanmadan da saçınızı sağlıklı tutabilirsiniz. Bu tamamen sizin elinizde! Uzmanlarımız günlük hayatta, banyo sonrası ve diğer işlemlerden sonra saçınıza nasıl işlemler uygulayacağınızı sizin için öneriyorlar. İşte o öneriler! Sürekli saçlarınızla oynamayın Saçın yapısı gereği kimi…

Genel Bakış

Özet : Saç Bakımında Önemli Noktalar Saç bakımı her kadın için önemlidir. Bakımsız saçlar kadınların kabusudur. Saç bakımında uygulanan bitkisel çareler saçın ömrünü uzatır, görünüşünü mükemmel kılar.

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 2 oy)

Hakkında delikanli kizlar

Loading Facebook Comments ...

Cevapla