Güzellik Saç

Saç çıkarma yöntemleri

Saç çıkarma yöntemleri

Saç çıkarma yöntemleri

Saç çıkarma yöntemleri : Kellik problemi yaşayan ve yaşama ihtimali bulunan (saçları dökülmeye başlamış) kişiler için bir umuttur. Çünkü artık saç dökülmesi günümüzde ileri düzeye geldi. Sokağa çıktığımızda saçı dökülmüş kişi sayısının oldukça yüksek olduğunu görür olduk. Peki saçları kuvvetlendirmek için ne yapmalıyız? Dökülen saçları yeniden çıkarmak yada saçların dökülmesini engellemek için nasıl yöntemler uygulamak gerekir?

Bunun için çoğu kişi şifalı bitkilere ihtiyaç duyuyor. Şifalı bitkilerle bilinçsizce bazı yöntemler uygulanıyor. Aşağıda 5 tane saç çıkarma yöntemleri ce ipuçları yer alıyor.

İşte saç çıkarma tarifleri

  • Bir yemek kaşığı çörekotunun yağı, bir yemek kaşığı ısırgan otu yağı, bir yemek kaşığı maydanoz otu yağı, bir kaşık keten otu yağı, yarım su bardağı zeytinyağı bu malzemelerin hepsini karıştırıp ısıtıyorsunuz. Yatmadan önce saçınıza uygulayıp sabah katlığınızda durulayınız.
  • Bir tatlı kaşığı vazelin. iki tatlı aşığı ardıç. katran ve yarım limon suyu. Bu malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın. Saçınıza ve saç diplerinize masaj halinde uygulayınız. Belli bir süre sonra ılık bir su ile yıkayınız.
  • Üç gram sarımsak yağı. üç gram ısırgan yağı. üç gram çam yağı. üç gram zeytinyağı. üç gram biber yağı. üç gram badem yağı. Bu yağları bir kâse içerisinde çırparak karıştırınız. Bir şişe içerisinde muhafaza ediniz. Üç hafta boyunca her gece biraz uygulayınız.
  • 12gram elma sirkesi 12gram entele bir kap içerisinde ısıtılıp soğumaya bekletilir. Daha sonra saça masaj halinde uygulanır. 20 dakika bekletilir. Sonra ılık su ile durulanır. Bu uygulamayı haftada bir yapmanızda fayda var.
  • 4kg kadar lavantayı 75 ml kaynatılan suya ekleyiniz. Beş dakika kaynamış suda bekleterek demleyiniz. Demlendikten sonra ılımasını bekleyiniz. Ilık olduğu zaman süzgeç yardımıyla bir şişenin içerisine koyunuz. Bu lavanta suyunu haftada iki kez düzenli bir şekilde saçınıza uygulayınız. Yarım saat sonra normal suda yıkayınız. Bu işlem düzenli yapıldığında saçlarda düzelme görülecektir.
    Saç çıkarma yöntemleri

İlgili Yazılar

Cildinize iyi gelecek yiyecekler

delikanli kizlar

Kakao Yağının Cilde Faydaları

delikanli kizlar

Yeni Burnunuz Nasıl Olsun

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap