Güzellik Saç

Saç Dökülmesinin 5 Sebebi

Saç Dökülmesinin 5 Sebebi

Saç Dökülmesinin 5 Sebebi

Saç Dökülmesinin 5 Sebebi: Saç dökülmesi kadınların ve erkeklerin başlıca ortak problemidir İnsanlar yıllarca kendi kendilerine bu problemi çözmek için uğraşmış, fakat pek kayda değer başarılı sağlayamamışlardır. Bu probleme ne sebep oluyor? Peki bu problemi çözmek için neler yapabiliriz? Sizler için saç dökülmesi probleminin en önemli 5 sebebini açıklıyoruz.

  1. Genelde kadınlarda görülen demir eksikliği, kansızlık anemi saç dökülmelerinin en önemli faktörlerinden biridir. Hastalık nedeniyle saçların dökülüp dökülmediğini anlamanın en basit yolu uzman bir doktora gidip gerekli testleri yaptırmaktır. Eğer bir sorun varsa uzamanın size önereceği ilaçları kullanmak yararlı olacaktır. Kesinlikle belirtmek isteriz bir uzman tavsiyesi olmadan kesinlikle ilaç kullanmamalısınız.
  2. Saç dökülmelerine sık rastlayacağınız zamanlar hava değişimlerinin olduğu zamanlardır. Yaz ve Kışa göre değişik nedenlerden dolayı saçlarınız dökülebilir. Yaz aylarında saçların toplanması kırılmaya ve dökülmeye neden olabilir. Ayrıca yaz mevsiminde deniz ve havuza girmek nedenlerinden dolayı saçlar yıpranabilir ve dökülebilir. Uygun bakımlar sayesinde saç dökülmelerini en az seviyeye indirebilirsiniz.
  3. Diyet yaparken normalden fazla saçınız dökülüyorsa bilmeniz gereken bir şey var. Bir yerde yanlış yapıyorsunuz. Aşırı dökülmenin kansızlık mı, stresten mi, yoksa vitamin eksikliğinden mi kaynaklandığını bilmek gerekir. Sorunun ne olduğunu bulup çözüme ulaşmak için bişeyler yapılması gerekir. Sağlık Diyetten daha önemlidir.
  4. Östrojen seviyesinin düşük olması kadınlık hormonu olarak da bilinen östrojen hormonunun az salgılanmaya başlaması, saç dökülmesinin nedenlerinden biridir. Östrojenler bağlı saç dökülmesi, genellikle menopozdan sonra veya bu dönemde çok sık görülebilir.
  5. Gebelik döneminde meydana gelen hormonal değişikliklerde buna sebep olabilir. Çünkü tüm vitamin ve mineral değerleri değişir. Bebek ihtiyacı olan tüm besinleri anneden alır. Buda saçların geçici bir süre dökülmesine sebep olabilir. Ama korkmayın belli bir dönemden sonra saçlarını tekrar eski halini alacaktır.

Etiketler: saç dökülmesi nasıl engellenir?, saç dökülmesi neden olur?, saç dökülmesini önlemek, Saçlarımız neden dökülüyor, Saç Dökülmesinin 5 Sebebi, saç dökülmsinin sebepleri, saçlar neden dökülüyor


Saç Dökülmesinin 5 Sebebi

İlgili Yazılar

Kirli dudakları temizlemenin 7 yolu

delikanli kizlar

Kıvırcık saçlar için çok özel bakım önerileri

delikanli kizlar

Suna Dumankaya Hassas Cilt Maskesi

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap