Güzellik Saç

Saçları kıvırcık yapmak için püf noktalar

Saçları kıvırcık yapmak için püf noktalar

Saçları kıvırcık yapmak için püf noktalar

Saçlarınızı evde kendi imkanlarınız ile kıvırcık hale getirmeniz mümkün. Bayanların çoğunun bilmediği püf noktalar ile sizde düz saçlı dahi olsanız saçınızı kıvırcık hale getirebilirsiniz. Saçı kıvırcık hale getirmek; “pırasa gibi” görüntüye kavuşturmak pek çok kadının isteğidir. Günümüzde dümdüz saçlara sahip kadınlar ya da hafif saç dalgalarına sahip olan kadınların pek çoğu kıvırcık saçların kendisine yakıştığını düşünmektedir. Bu durumun sebebi birazda biyolojiktir çünkü insanlar arasında kendinde olmayana sahip olma dürtüsü çoğu noktada baskındır. Ayrıca kıvırcık saçlar oldukça dikkat çekicidir ve kişinin güzelliğini ön plana çıkmasını sağlar. Bu sayede bayanların stilleriyle kendilerine olan özgüven daha da arttığından doğal kıvırcık saç yapımı konusu merak duyulan konulardan birisi haline gelmiştir. Sizlere tavsiyemiz eğer saçları kıvırcık hale getirmek konusunda kararsız iseniz hiç düşünmeden 1 defa denemeniz. Ancak bu şekilde size yakışıp yakışmadığını tespit edebilirsiniz. Saçları Kıvırcık Hale Getirmenin Yöntemleri Sizler için evde kolaylıkla saçlarınızı kıvırcık yapacak 5 yöntemi derledik. Sizde istediğiniz yöntemi uygulayarak kıvırcık saçlara kavuşacaksınız. İşlem bittikten sonra bu konunun alt kısmından yorum alanından kullandığınız yöntemin numarasını paylaşırsanız seviniriz. Bu sayede sizden sonra bu konuya görecek bayanlara yol göstermiş olursunuz.

Gazete kağıtları kullanarak kıvırcık bir saç yapısına ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken 3 çocuk parmağı kalınlığında olacak şekilde kıvırdığımız gazete kağıtlarını, saçlarımızın istediğimiz kalınlığındaki saç tutamlarına sarıp tutturarak bir 20 dakika beklemeniz. Ardından saçlarınızı açtığımızda doğal kıvırcık hale dönüştüğünü göreceksiniz.

Bir diğer yöntem ise istediğiniz kalınlıkta saç tutamları ayırmak bu saçları tamamen burgulayıp, kaç köklerine yılan gibi kıvırarak ister tel tokalarla ister küçük lastiklerle tutturmanız ve mümkünse geceden yapıp sabaha kadar saçlarınızı bu şekilde tutmanız yeterli olacaktır. Sabah uyanıp tokaları çıkardığınız zaman saçlarınızın kendiliğinden kıvırcık hale geldiğini göreceksiniz. Saçlarınızı yatmadan önce çok ince bir şekilde ayırarak, sıkı bir şekilde örüp ardından sabaha kadar bu saçları örülü halde bırakmanız önerilmektedir. Sabah uyandığınızda örgüleri teker teker açarak çok ince yapıda ve hoş bir görüntü oluşturan kıvırcık yapıyı banyo yapana kadar bozulmadan kullanabilirsiniz. Tabi bu bozulmama durumu saçlarınızın dış etkenlerden ne kadar etkilendiğine de bağlıdır. Eğer kıvırcık yapının çok çabuk bozulacağını düşünüyorsanız, saçınızı yıpratmayacak şekilde saç köpüğü ya da jöle gibi ürünleri de kullanmanız olasıdır.

Bu yöntem için doğal yöntemlerin dışına çıkacağız. Jöle ya da saç spreyi ürünlerini, kalemle yapacağınız doğal saç kıvırcıklandırma işlemi için de kullanmanız mümkündür. Yapmanız gereken saçlarınızı ince tutamlar halinde ayırdıktan sonra, bu buklelere jöle ya da sprey sürerek uzun ve ince yapıdaki bir kurşun kaleme dolamanız gerekmektedir. Ardından saç diplerinize kadar kalemle kıvırdığınız bu saçlar 15 dakika içinde kuruyup şekillenecektir. Ardından yapmanız gereken saç kurutma makinesi ile saçlarınızı kurutabilirsiniz. Son yöntem ise saçları pipet ile kıvırcık hale getirmektir. Tutam tutam ayırdığınız saçları pipete dolayarak saç köklerini pipet kullanarak fiyonk haline getirip bekletiniz. Tamamını yaptıktan sonra saçlarınızı spreyleyerek ya da jöle sürerek şeklini korumasını sağlayın. Son olarak da bu pipetleri açarak bir diğer adı siyahi kıvırcığı denilen kıvırcık saçlarınıza sahip olabilirsiniz.

Etiket : Afro Saç nasıl Yapılır?, Bonus Saç nasıl Yapılır?, çorapla Kıvırcık Saç Yapımı, Kıvırcık Saç Yapımı

İlgili Yazılar

Pırıl pırıl pürüzsüz bir cilt artık hayel değil

delikanli kizlar

Çok Kısa Kadın Saç Modelleri

delikanli kizlar

Kakao Yağının Cilde Faydaları

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap