Cinsellik İlişkiler

Seksin vücuda faydaları nelerdir

Seksin vücuda faydaları nelerdir

Seksin vücuda faydaları nelerdir?

Seksin vücuda faydaları saymakla bitmiyor. Düzenli ve iyi bir cinsel hayatın sanıldığından çok daha fazla faydası var. Kasları gevşetmesi, acıları dindirmesi, kalbi çalıştırması ve vücuda form vermesi bunlardan sadece bir kaçı.

KASLARI GEVŞETİR : Cinsel ilişkide doyum sağlandıktan sonra,bütün vücutta fiziksel ve ruhsal tatmin, rahatlık duygusu oluşur.Cosmotürk’ün haberine göre, orgazm sonrası yaşanacak rahatlama,belirgin farklılıklarla ortaya çıkar.

KAN DOLAŞIMINI ARTIRIR : Cinsellik vücut için efordur.Aynı iki kat merdiven çıkmak ya da hafif bir egzersiz yapmak gibidir.Vücut daha fazla efor harcar.Kalp atışları hızlanır.

MUTLULUK VERİR : Mutluluk veren hormonların salgılanmasına neden olur.Endorfin,serotonin ve dopamin hormonları coşkuya yol açar.

ACILARI AZALTIR : Cinsel ilişkinin gevşetici etkisi,kas çekilmelerinde meydana gelen acıları da hafifletir.

FORMDA HİSSETTİRİR : Doygunluk, rahatlama ve sevginin bir sonucu olduğu için bedensel ve ruhsal katkısı vardır.Sevgiyle ve doygunlukla yapılan cinsellik formda hissettirir.

OLUMLU DÜŞÜNMEYİ SAĞLAR : Orgazm sonucu serbest kalan enerji,olumsuz düşünceleri önleyip,olumlu bir bakış açısı verir.

ADETİ DÜZENLER : Düzgün bir cinsel hayat hormonal dengeyi korur ve adetin düzenli olmasını sağlar. Düzenli orgazm yaşayan kadınlar kanlarındaki endorfin miktarından dolayı düzenli ve ağrısız adet görürler.

etiket : seksin faydaları, düzenli seks, cinsel ilişkinin faydaları nelerdir?, seksin vücuda faydaları, düzenli sexin faydaları nelerdir?, düzenli seksin yararları nelerdir?, düzenli seksin vücuda yararı nedir?, seks ve orgazm, seksin bedene faydası
[ads2]
Seksin vücuda faydaları nelerdir
[ads1]

İlgili Yazılar

Sizden Hoşlanıyor Mu?

delikanli kizlar

Erkeğin İlgisini Çekmenin Yolları

delikanli kizlar

Cinsel sağlığınız için kuruyemiş yiyin

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap