Güzellik Vücut

Selülit İçin Bitkisel Takviyeler

Selülit İçin Bitkisel Takviyeler

Selülit İçin Bitkisel Takviyeler

Selülit İçin Bitkisel Takviyeler: Kadınların baş belası olan selülit için ev koşulların da bitkisel tedavi ürünleri yapmak.

Jeller

Çoğunlukla jeller kozmetik ürünlerin içerisinde yer alan yağlara karşı hassasiyeti olan ciltlerde kullanılmaktadır. Jeller yağlı veya normal ciltlerde kullanılması doğrudur.

Ballı Jel

Malzemeler :  3 gram gıda jelatini, 34 gram gülsuyu, 1 gram bal, 50 gram gliserin, 3 gram borik asit.
Yapılışı : Jelatini gülsuyunda iyice eritin, borik asidi ekleyin, ısıtılmış bal ilave edin. Sonra iyice karıştırın, 4 – 5 saat kadar bekleyin.

Gliserin Jeli

Malzemeler : 56 gram gliserin, 40 gram su, 4 gram mısır unu.
Yapılışı : Malzemeleri bir kap içinde karıştırın ve 2 saat bekleyin.

Banyo

Banyo yapmak selülit problemi için yararlıdır. Deniz tuzu ile yapılan banyo çok daha faydalıdır.

Banyo Reçetesi

Banyo reçetemizde öncelikle 500 gram deniz tuzunu küvetimize boşaltalım. Küvet suyunun sıcaklığı en fazla 37 derece olacak şekilde suyu ısıtın. Banyo süresiniz 15 – 20 dakika olmalıdır. Küvetten sonra ılık suyla duş almalısınız ve bornozunuzu giymelisiniz. Haftada 1 defa tekrarlanmadır.

Banyo Reçetesi 2

Kekik otu, atkuyruğu, lavanta, biberiye, adaçayı, yalancı iğde, mercanköşk, kekik karışımlarını küvetinize katın. 300 gram olmalıdır. 15 – 20 dakika banyo yapın. Banyo yaparken masajda yaparsanız daha tesirli bir sonuç alırsınız.

Banyo Reçetesi 3

1 ) 3 damla ardıç, 1 damla biberiye, 1 damla sardunya, 1 damla lavanta, 1 damla adaçayı

2 ) 4 damla lavanta, 3 damla limon, 5 damla kekik, 5 damla biberiye

3) 2 damla biberiye, 3 damla lavanta, 2 damla adaçayı, 2 damla ardıç

4 ) 6 damla kekik, 4 damla biberiye, 2 damla limon, 3 damla adaçayı

Yukarıdaki 4 seçenekten birisini seçin. 1 bardak yoğurdu bitki yağlarıyla karıştırın. Küvet suyun sıcaklığı 37 derece en fazla olmalı ve banyo süreniz 20 dakikadır.

Doğal Banyo

Zemberek otu ve Ayrık otunu birlikte ezin. Daha sonra bu karışımı yarım saat boyunca tuzlu suda kaynatıp süzün.Elde edilen sıvıyı 10 saat kadar dinlendirin. Yatmadan önce banyoda oturarak banyonuzu yapın.

Antiselülit Banyosu

Yarım bardak ılık sütü 5 damla tarçın yağı karıştırıp en fazla 37 derece olan banyo suyunuza ekleyin. Banyo süresiniz en fazla 10 dakikadır.

Deniz Tuzu Yöntemi

Selülitlerinizden kurtulmanın bir başka yolu da deniz tuzu yöntemi yöntemidir. 1:3 oranda deniz tuzu eklenmiş bir bardak su 5 gün için.

Selülit İçin Bitkisel Takviyeler
       Selülit İçin Bitkisel Takviyeler

Selülitle Savaşta Bitkiler

Şifalı Bitkiler selülitlerden kurtulmak için çokca kullanılmaktadır. Huş ağacı selülit oluşumunu arttıran, vücudun dokulardaki fazla suyu atmasını kolaylaştırır. Dere otu kökü ise idrar söktürücü etkisiyle organizmayı toksinlerden temizler, endokrin bezlerinin metabolik işlevlerini normalize etmektedir. Taze meyve ve sebze, özellikle bezelye, yulaf, fasulye, mercimek, kivi ve limon yiyerek cildinizin daha gerginleşmesini sağlayabilirsiniz. Maydanoz, çilek, kereviz, Beyaz ve kırmızı turp ise vücudunuzdan fazla suyun hızla atılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte rezene çayı, yeşil çay, biberiye çayı,  zencefil çayı ve mısır püskülü selülitle savaşmanızda size çok fayda sağlayacaktır.

Selülitlerinizle savaşmanızda şu bitkisel yağlar ve meyveler çok fayda sağlayacaktır. greyfurt, limon, ardıç, sardunya, bergamot, turunç, limon otu, tarçın, muskat.

Japon diyet uzmanlarının çalışmaları zayıflamak için greyfurt ve kara biber kokularının yararlı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu kokularla vücudun yağ yakma işlemi arasında direk bir bağlantı olduğunu tespit etmişlerdir. Özellikle greyfurdu çokca kullanırsınız faydasını görürsünüz. Greyfurdu selülitli bölgeye sürerek,banyoda kullanarak ve çokca tüketerek selülitlerle savaşınızda daha iyi başarılı olursunuz.

Selülit İçin Bitkisel Takviyeler

Bunun için biberiye çayını günde 2 – 3 bardak, tatlandırmadan içmelisiniz. Hamileler ve yüksek kan basıncı olanlar kesinlikle kullanmamalıdır.
1 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış enginar yaprağı, 1 bardak kaynar suda haşlayın, 8 – 10 dakika demlendikten sonra süzün. Günde 3 bardak çayı, aç karnınıza, tatlandırılmadan için.
Limon suyu, suyla yarı yarıya inceltilir, tatlandırmadan, günde 1 bardak için.
Duvar sarmaşığının yapraklarını ufalayarak bir litre sıcak su ilave edip için.
Erkeçsakalı çiçeklerini günde 5-6 kez demleyerek aç karnınıza için. Fincan başına iki tutam erkeçsakalı yeterli olucaktır.
Günde en az 1 bardak greyfurt suyu için. Greyfurt selülitin düşmanıdır; yağları parçalar ve cildi canlandırır.

Selülitle savaştaki mücadelede en çok kullanılan yöntem vücudunuzu sarmak olucaktır. Sarmanız için naylon ve battaniye kullanmalısınız. Önemli olan uzun süre sıçak tutacak olmasıdır. Beyaz kil size bu konuda çok yardımcı olucaktır.

Etiket: doğal selülit kremi, selülit, selülit bitkisel tedavi ürünleri, Selülit İçin Bitkisel Takviyeler, Selülite İyi Gelen Yağlar, selülit portakal kabuğu görünümü, selülit için bitkisel yağlar

İlgili Yazılar

Suna Dumankaya Hassas Cilt Maskesi

delikanli kizlar

Parlak Bir Cilt İçin Doğanın Mucizesinden Faydalanın

delikanli kizlar

Cilt Lekeleri ve Lazer Tedavisi

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap