Güzellik Vücut

Selülit Masajı

Selülit Masajı

Selülit Masajı

Hanımlar Selülit Masajı, ayaklardan kalbe doğru sıvazlamayla başlar. Böylelikle masaj öncesi kişi biraz rahatlatılmaktadır.

Selülitlerin bulunduğu üst bacak ve basen bölgesinde hareketler daha da yoğunlaştırılır. Sıvazlama hareketiyle dolaşım hızlandırılır. Daha sonra yoğurma ve vurma hareketiyle yağlar kırılır. Daha sonra da sıvazlama hareketi böbrek yönüne doğru olmaktadır.

Selülit masajında yoğun olarak kullanılan hareketler dolaşımı hızlandırmak için sıvazlama, vücuttaki yağları kırmak için yoğurma ve buna yardımcı olarak vurma hareketleriyle yapılmaktadır. Bu hareketler bacakta 20 – 30 dakika kadar, karın ve kollarda 10 – 15 dakika kadar sürer. Son olarak sıvazlama hareketiyle masaja son verilmektedir.

Selülit Masajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle masaja kaslı bölgeden yavaşça başlayıp, selülit olan bölgeye doğru yoğun bir şekilde yapılmakta fayda vardır.

Baskılara ve yoğunluğa dikkat etmelidir. Kılcal damar olan bölgelerde, çok ağır bir masaj uygulaması yapılmamaktadır. Aynı zamanda açık bir yara olan bölgelerde de masaj yağının kullanılmaması gereklidir.

Selülit masajında kullanılan masaj yağı da çok önemlidir. İnce ve ısıtıcı özellikte olması gerekmektedir. Masaj yağı, sıvazlama hareketiyle birlikte kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Selülit bir dolaşım rahatsızlığıdır. Bu şekilde ısıtıcı bir masaj yağıyla kan dolaşımı hızlandırılır.

Yapılan 3 ana hareket de çok önemlidir. Bunlar sıvazlama, yorma ve vurma hareketleridir. Bu yöntemler doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde, selülit masajı uygulanan kişi, masaj sonrası idrara çıkma ihtiyacı hissedecektir ve vücuttan ödemi atmış olacaktır.

Selülit Masajı Kaç Seanstır?

Selülit masajının yapılış sıklığı, selülitin derecesine göre değişmektedir. İlk önce bir konsültasyon yapıp selülitin derecesi öğrenilir. Bir veya ikiyse, o seanstan haftada iki kere yaparak sonuca varılır.

Eğer üçüncü derece selülit ise, haftada 3 kez 15 – 20 seans arasında sonuca varılır. Sonuca varmak için en önemli faktörlerden birisi de, masaj yaptıran kişinin düzenli olarak bu seanslara katılması gerekmektedir.

Seanslar bittikten sonra, 15 günde bir kontrol amaçlı masaja devam edilmesi çok daha iyi sonuçlar alınması demektir.

Selülitin derecesine göre 10 ile 20 seans arası selülitlerden kurtulmak mümkündür.

Öncelikle düzenli bir şekilde seanslara katılınması, evde yardımcı bir selülit ürünü kullanılması önemli faktördür.
[ads2]

Selülit Masajı Yaptıranlara Tavsiyeler

Aynı zamanda masaj kürüne başlamadan önce, hastayla bir konsültasyon yapıp yaşam tarzıyla ilgili bilgiler alınır. Kendisine bol su içmesini, tuzlu gıdalardan kaçınmasını, sıvı yağlar kullanmasını önerilir. Elma gibi lifli gıdalar tüketmesini, açık havada yürüyüşler yapmasını, az alkol kullanması tavsiye edilir. Böylelikle daha kısa zamanda iyi sonuçlar elde edilir

Selülit masajında kullanılan yağların, ısıtıcı özellikte ve ince olması tabii ki önemlidir. Ama bu mevsim durumuna ve cilt durumuna göre değişmektedir.

Genelde yaz mevsiminde, susam yağı gibi daha ince yağlar tercih edilmektedir. Kış mevsiminde ise, acı badem yağı gibi daha ince yağlar tercih edilmektedir.

Bu seçim, cildin kuru ya da yağlı olmasına göre değmektedir. Kuru bir ciltte, biraz daha kalın bir yağ kullanıldığında, kan dolaşımı hızlanırken, aynı zamanda cildin altındaki kollajen doku yüzeye çekilir ve cilt canlandırılarak nemlendirilir.

Fakat yağlı bir ciltse, sadece ısıtıcı özelliği olan susam yağı gibi yağlar kullanılmaktadır. Selülitte kullanılan en önemli yağlar portakal, susam, kayısı, kekik gibi aynı zamanda rahatlatıcı yağlardır. Bu yağlar vücuda da çok faydalı yağlardır.

Etiket: Selülit Masajı, Selülit Masajı Hakkında, Selülit Masajı Nasıl Yapılır?, Selülit Masajının Özellikleri, Selülit Masajı Kaç Çeşittir?, Selülit Masajının Amaçı, Selülit Masajı Kaç Seanstır?, Selülit, selülit portakal kabuğu görünümü
[ads1]
Selülit Masajı

İlgili Yazılar

Hayat Kurtaran 10 Güzellik Sırrı

delikanli kizlar

Saç Bakımında 10 Önemli Kural

delikanli kizlar

Lazer Epilasyon Nedir ve Nasıl Uygulanır?

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap