Güzellik Vücut

Selülit Nedir?

Selülit Nedir?

Selülit Nedir?

Bazılarımız aynanın karşısına geçerek uzun uzun ‘neden böyle bir kaderim var?’ ‘benim başıma neden bunlar geliyor?’diye düşünür. Vücut şekliniz ister zayıf olsun, ister şişman olsun, selülit bazen kaçınılmaz oluyor. Ama umutsuzluğa kapılmaya hiçmi hiç gerek yok , çünkü selüliti tedavi etmenin binbir çeşit yolu mevcut.

Selülit derinin alt tabakasında, yağ dokusunun hemen çevresinde meydana gelmektedir. Burada meydana gelen selülitler derinin üst bölümünde pütür pütür bir görüntü bırakmakta ve fiziksel olarak kendine güvensizliğe, moral bozukluğuna sebep olmaktadır. Yağ hücrelerinin fazla yağı depolamasının ve östrojen hormonunun da etkisiyle bu hücreler genişlemektedir. Kan dolaşımı giderek yetersizleşmeye başlamaktadır. Yağ hücrelerinin genişlemesi ise yağ dokusunun aşırı yayılması demektir. Bu yayılma deri altı bağ dokusunu da etkileyerek vücudun normalden daha fazla su tutmasına ve dolayısıyla da kan dolaşımının zayıflamasına neden olmaktadır. Vücut kan dolaşımındaki zayıflamayla birlikte, dokulara eskisinden daha az oksijen ulaştırmaya başlamaktadır. Bunun sonucunda dokular elastikiyetini kaybetmekte ve cilt yüzeyinde pürüzlü bir görünüm oluşmaktadır. Hal böyle olunca moraller altüst olmaktadır.

Şimdiye kadar pek çok kadın kilo vermenin formülünü, gazete ve dergilerden okumuştur. kalorisi düşük yiyecekler yemek, bol bol hareket etmek ve aldığınız kaloriden daha fazlasını harcamak. Ancak tüm bunlar, bazılarımız için, pürüzsüz ve formda görünen bir vücuda sahip olmak için yeterli olmamaktadır.

Fransa’da kozmetik uzmanlarınca, ilk olarak 1950′li yıllarda ortaya atılan selülit sözcüğü, bir deri hastalığı olarak adlandırılmaktadır. Günümüze kadar selülitin, kozmetik dünyası tarafından ortaya atılan bir aldatmaca mı, yoksa tüm kadınların kaderi mi olduğu tartışmaları devam edip durmaktadır. Bazı uzmanların ise, selülitin bir tıp hastalığı olmadığını, kozmetik tedavilerin arttığı günümüz koşullarında ortaya atılmış bir kandırmaca olduğunu belirtmektedirler. Her ne olursa olsun, zayıf, şişman pek çok bayanın, kalça ve baldır çevresindeki, çıkıntılı görüntüden müthiş rahatsız olduğu ve hatta bunalıma bile girdikleri bir gerçektir.

etiket: Selülit Nedir?,Selülit Hakkında,Selülit hakkında bilgi,Selülit nasıl bişeydir?,Selülit’in tanımı,Selülit Hakkında Genel Bilgi,Selülit,selülit portakal kabuğu görünümü
[ads2]
Selülit Nedir?
[ads1]

İlgili Yazılar

Rujları banyo rafından kaldırın

delikanli kizlar

Doğal Makyajın Sırrı Nedir

delikanli kizlar

Uzak doğu maskesi ile cildinizi beyazlatın

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap