Cilt Güzellik

Sivilce için aspirin maskesi

Sivilce için aspirin maskesi

Sivilce için aspirin maskesi

Sivilce için aspirin maskesi : Sivilcelerden kurtulmak ve oluşumunu engellemek için doğal olarak hazırlanan maskelerden faydalanabilirsiniz.Bu maskelerden birisi de ağrı kesici, ateş düşürücü olarak kullanılan Aspirindir. Sadece ilaç olarak değil aynı zamanda cilt bakımı için de mucizeler yaratıyor.

Sivilceli ve yağlı ciltlere aspirin maskesi

Aspirinin antienflamatuvar ve kurutucu özelliğinden dolayı yağlı ve sivilceli ciltlere iyi geldiği söyleniyor.Hazırlanan maske ile ciltteki ufak sivilceler ve kızarıklıklardan kolaylıkla kurtulabilmeniz mümkün. Aspirin maskesinin teni beyazlatma ve yumuşatma özellikleri de bulunmaktadır.

Kuru veya hassas cilde sahip olanların bu maskeyi dikkatlice uygulamalarını öneriyoruz.Hassas ciltlerde alerjik reaksiyon gösterme ihtimali bulunmaktadır.Böyle bir sorunu yaşamamanız için aspirin maskesini uygulamadan önce küçük bir alanda denemelisiniz.

Aspirin maskesi tarifesi

2 tablet aspirini 3 – 4 damla su ile ezin. Bir kaşık bal ve bitkisel yağ ekleyip karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra 15 – 20 dakika bekleyin ve yıkayın.
Sivilce için aspirin maskesi

İlgili Yazılar

Saçlar neden dökülür

delikanli kizlar

Kış aylarında saçlarınızın kabarmasını önlemek için

delikanli kizlar

Çiller, Güneş Lekeleri ve Doğum Lekeleri Nasıl Yok Olur?

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap