Güzellik Makyaj

Uzun ve sık kirpiklere sahip olmanın 5 yolu

Uzun kirpikler

Uzun ve sık kirpiklere sahip olmanın 5 yolu

Uzun ve sık kirpiklere sahip olmak için ne yapmalı? Kirpiklere iyi gelen yağ var mı? Takma kirpik ve kirpik ektirmenin avantajı ve dezavantajı nedir?

Her kadın kirpikleri ne kadar sık ya da uzun olursa olsun, bakışlarına derinlik kazandırmak için hep daha fazlasını ister.

Uzun ve sık kirpiklere sahip olmanın 5 yolu

Bu güne kadar kirpiklerinizi uzatmak için pek çok yöntemi denemiş ve memnun kalmamış olabilirsiniz. Ben de bu konuda meraklı ve araştırmacı bir kadın olarak, öğrendiğim en etkili yöntemleri hemcinslerimle burada paylaşmak istedim. Bu yöntemler arasında sadece o gün etkili olan kısa süreli çözümler, sabır gerektiren kalıcı çözümler ve biraz para harcamayı gerektiren ama sonuç olarak büyüleyici gözler vadeden birkaç aylık çözümler buldum. Hepsini de denedim ve memnun kalarak burada sizlerle paylaşıyorum.
[ads1]

Çözüm 1: Kısa süreli ve masrafsız

RİMEL

Rimel seçimin çok önemli olduğunu söylemeye gerek var mı? Dolgun kirpiklere sahip olmamızı sağlayacak son teknoloji ürünü rimeller bu konuda oldukça başarılı. 20 kata kadar daha fazla dolgunluk sağlayan rimelleri kullanması da çok önemli.

İşe öncelikle kirpiklerin uçlarını rimelleyerek başlayın. Sonra diplerine doğru inin. Üst kirpikleri yukarıdan aşağıya, sonra alttan yukarıya doğru fırçalayın. Böylece kirpiklerin tek tek hem altları, hem de üstleri rimellenmiş olur. Üst kirpiklerinize rimel sürerken aşağıya bakın. Rimel fırçasını kirpiklerin enine sürterek uygulayın. İç köşelerde dışarı doğru sürün. Daha sonra fırçayı kirpik dipleri de doğru oynatın ve üst kirpikleri en üstten aşağıya doğru, alt kirpikleri de aşağıdan yukarıya doğru rimel uygulayın. Böylece kirpiklerin iki tarafı da boyanmış olur ve kirpikler yukarıya doğru kalkar. Alt kirpikleri boyarken yukarıya doğru bakın, fırçayı önce yukarı, sonra aşağı doğru kullanın. Bir kat daha rimel kullanmak için her tabakanın kurumasını bekleyin İstediğiniz dolgunluğa göre birkaç kat rimel sürmeniz gerekebilir.

Rimelinizi kimseyle paylaşmayın ve kullanım sürelerine dikkat edin. Dolgun kirpik etkili maskaraları bulabileceğiniz markalar: Maybelline, Max Factor, Loreal, Flormar, The Body Shop

Çözüm 2: Uzun süreli ve kalıcı

DOĞAL BAKIM

Kirpikleri besleyerek uzatan yağlar olduğu bir gerçek. Ancak çok çabuk sıkılan ve akşamları makyajını temizlemeye bile üşenen bir yapıya sahipseniz, bu yöntem sizin için pek ideal değil. Ama bu konuda kararlı olan bayanlar için işin formülü aşağıda!

Bu arada adı geçen yağları aktarlardan oldukça ucuza bulabilirsiniz.

İşte Suna Dumankaya’nın etkili kirpik uzatma formülü

Kirpik uzatan yağlar

-1 çorba kaşığı badem yağı
-1 tatlı kaşığı buğday özü yağı
-1 tatlı kaşığı soya yağı
-1 çay kaşığı lanolin
-3?er tane ceviz ve fındık

Kirpik uzatma kürü nasıl hazırlanır?

Bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağının içine 3’er tane ceviz ve fındık koyun. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika ısıttıktan sonra süzün. Süzerken içine bir çay kaşığı lanolin karıştırın. Karışımı küçük bir cam kavanoza koyun, her gece yatmadan önce bir pamuk yardımı ile hafifçe kirpik diplerinize sürün. Sürerken gözünüze kaçırmamaya dikkat edin.

Çözüm 3: Geçici ve uygulaması zor

TAKMA KİRPİK

Eskiden yalnızca Türk filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz takma kirpikler artık günlük makyajın bir parçası haline geldi. Üstelik doğal görünümlü olanları, gerçek kirpiklerden pek de kolay ayırt edilemiyor. Sizi bilmem ama ben takma kirpik kullanma konusunda son derece beceriksizim. Tek tek tel şeklinde takılan takma kirpiklerin görünümüne bayılsam da, onları kirpiklerimin arasına yapıştırmak çok fazla vaktimi alıyor. Bu konuda kendinize güveniyorsanız, kesinlikle bu yöntemi tavsiye ederim. Harika bakışlar kazandırıyor.

Çözüm 4: Uzun süreli ve çok etkili

KALICI TAKMA KİRPİK

Kadınları güzelleştirmek için çalışan estetik ve güzellik sektörü, kirpik konusunu da atlamamış. Geçtiğimiz haftalarda bahsetmiş olduğum “ipek kirpik” uygulamasını denedim ve son derece memnun kaldım. İpek kirpikler gerçek kirpik yapısına en çok benzeyen malzemeden yapılmış. Gerçeğinden ayırt edilmesi çok zor. Kirpiklerin takılması ise 2 saat kadar vakit alıyor. İpek kirpikler büyük bir ustalıkla kendi kirpiklerinizin arasına özel bir yapıştırıcı ile yapıştırılıyor. Ve siz banyo da yapsanız, makyajınızı da temizleseniz bu kirpikler dökülmüyor. Ancak uygulama sonrası her üç haftada bir kirpiklerinizin bakımı yapılıyor. Takılan kirpik sayısı ise 200’den fazla. Yani sonuç muhteşem görünümlü gözler oluyor. Üstelik rimel sürmenize de gerek kalmıyor. Bir aydır beni makyaj yapma zahmetinden kurtaran ipek kirpikleri size de tavsiye ediyorum. Nerelerde yaptırabileceğinize gelince… Bu konuda google’da küçük bir araştırma yapabilirsiniz ya da Murat Topoğlu Kliniği’nden Burcu Gül Hanım’ın sizi etkileyici bakışlara kavuşturacağından emin olabilirsiniz.

Çözüm 5: Tek seferde uygulama ve kalıcı

KİRPİK EKME

Uzun, kıvrık kirpikler yüzyıllardır dişiliği güçlendiren, vurgulayan özellikler olarak biliniyor. Bu nedenle de zaten daha çekici ve dişi bir görünüme sahip olmak için ense kıllarını artık göz kapaklarında taşıyor pek çok kadın. Kılların enseden alınması ve göz kapaklarına teker teker ekilmesi ise 1,5-2 saat sürüyor. Ekim işlemi lokal anesteziyle gerçekleştiriliyor, yani sadece göz kapağı ve ense uyuşturuluyor. Ancak yöntemin küçük bir sakıncası var: Ekilen kirpiklerin uzaması durmuyor! Yani zaman zaman elinize makası alıp onları kısaltmanız şart!

İlgili Yazılar

Saç Bakımında 10 Önemli Kural

delikanli kizlar

Rujları banyo rafından kaldırın

delikanli kizlar

Lazer Epilasyon Nedir ve Nasıl Uygulanır?

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap