Cilt Güzellik

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri : Yağlı cilt bakımı her zaman daha zordur. Daha çok kadınlarda görünen yağlı ciltler ergenlik döneminde sıkıntı çıkarmaya başlar ve ileri yaşlara kadar sorunlar yaratmaya devam eder. Genellikle yüz bölümünde olan yağlı cilt yanaklar ve alınlarda kendini gösterir. Sıcak havalarda bir çok kişinin baş belası haline gelen bu durum için tek yapmanız gereken doğru ve güzel bakım. Cildiniz sürekli bakım ve ilgi ister. Yağlı ciltlerde gözenekler daha geniş olduğu için ciltte yağlanmalar meydana gelir ve sivilce ve siyah noktalar daha fazla ortaya çıkar.

Yağlı cilt sahipleri her kremi kullanmamaları gerekmektedir. Yağlı ciltler için üretilen özel kremleri tercih etmeleri lazımdır. Çünkü yağlı cilt kremi dışında kullanacağınız kremler cildinize başka zararlar verebilir izler bırakabilir. Yağlı ciltler için hazırlanan kremler cildinize özel olarak yapılır ve ihtiyacınızdan fazla olan nem barındırmazlar.

Yağlı cilde sahip olan kişiler ayda bir kez özel olarak bakım yaptırmaları gerekmektedir. Bunlar evde yapabileceğiniz bakımlar değildir. Özel gözetmenler tarafından yapılan bakımlardır. Bu bakımları yaptırırken kullanılan ürünlerin testlerini incelemenizde fayda var.
[ads1]
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Evde Hazırlanan Yağlı Cilt Maskesi

Evde yapabileceğiniz yağlı ciltler için maskeleri sizler için buradan paylaşıyoruz.

Malzemeler ;

Bir Yumurtanın Akı
1 Çay kaşığı Limon Suyu
Bir tatlı kaşığı Bal

Hazırlanışı ;

Tüm malzemeleri bir kapta toplayınız ve güzelce karıştırınız. Bir pamuk yardımı ile temizlediğiniz cildinize güzelce uygulayınız. bir iki dakika sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

Yağlı Cildin Faydası ;

Bunu da buraya yazmazsak olmaz. Yağlı cilt zararının yanında geç yaşları saklama gibi güzel bir faydası var. Yağlı ciltler geç kırışacağı için yaşınızı her zaman daha genç gösterir. Tabiki güzel bakımı yapılmış ciltler için geçerli.

Kuru cilde sahip olan kişiler kuru cilt maskeleri makalemizi okuyarak nasıl nemlendirebileceklerini öğrenebilirler.
[ads2]

İlgili Yazılar

Hızlı Saç Uzatma Formülü

delikanli kizlar

Hayat Kurtaran 10 Güzellik Sırrı

delikanli kizlar

Selülit Neden Kadınlarda Olur?

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap