Evlenmeden Önce Para Konuşmalısınız
Evlenmeden Önce Para Konuşmalısınız

“Yaparım” demeden önce “para” konuşması olmalı

“Yaparım” demeden önce “para” konuşması olmalı

Evlenmeden Önce Para Konuşmalısınız

Evlilik tekliflerinin yarısından fazlası Sevgililer Günü’nde gerçekleşir. Aynı zamanda finansal konuların bir ilişkinin dağılımına katkıda bulunabileceği ortak bir bilgidir. Büyük Sevgililer Günü konusunu aklınızdan çıkarmayı düşünüyorsanız, eşinizle finansal durumunuz hakkında açık tartışmalar yaparak ilişkinize en iyi başarı şansı verin.

“Evlendiğinde sadece kalpleriniz değil, aynı zamanda paranız da bir olur. Faeeza Khan – Hukuk İşleri Müdürü, “Bir aile kurmaya başladığınızda, onun” onun “ve” onun “kendisinin olduğu mali açıdan bağımsız bir çift olsanız bile, hazırlanmanız gereken mali kaçınılmaz bir şekilde birleştiriliyor” diyor. Özgürlük’ten Pazarlama Uzmanı.

Han’a göre, evlilik öncesi sizin ve eşinizin görüşmek istediği bazı konular şunlardır:

Borcunuz hakkında dürüst bir tartışma yapın

Borç, çiftlerin üstesinden gelmesi gereken en büyük maddi zorluklardan biridir. Uzun sürecek bir ilişki kurmayı planlayan yeni çiftler, bir kişinin ilişkiye çok fazla borç getirmesi durumunda daha kötü olabilir; diğer tarafın zenginliklerini oluşturmaya başlamadan önce yerleşmeye yardımcı olması gerekebilir.

Mülk topluluğunda evleniyorsanız borç durumu yasal bir mesele olabilir.

“Mülk topluluğunda evlenmek, Güney Afrika’daki varsayılan evlilik sözleşmesidir ve bu rejim altında her iki eş de ortak borçlardan sorumludur. Dolayısıyla evlenmeden önce borçunuzu kapatmanız veya hangi medeni rejimin size ve eşinize en uygun olduğunu düşünebilirsiniz “diyor Khan.

Hane halkı maliyesinin nasıl yönetileceğini tartışın

Pratik, günlük bir seviyede, müşterek bir banka hesabınız olması veya masraflarınıza ayrı ayrı katkıda bulunmanız halinde bu ortak masrafların tamamına nasıl ödeme yapacağınızı bulmanız gerekir.

Maliyetlerinizi ayrı ayrı çalıştırmaya karar verirseniz, hangi masrafları kimin karşılayacağına dair aylık bütçenizin bir parçası olarak bir sözleşme yapmanız gerekir. Örneğin bir eş, ipotek / kira ve ev sigortası yaparken diğeri yiyecek ve faturalar için ödeme yapabilir. Bu düzenleme sadece doğru bir bütçeyle çalışmanız durumunda gerçekten de geçerli.

Han, “Ev eşyalarını başarılı bir şekilde yönetmek için eşlerinin pahalı yiyecekleri veya içki lezzetleri hakkındaki argümanlarını duymak nadir değildir; harcamalarınızın her ayda ne kadar çıktığını ve ne ödemeyi umduğunuzu gerçekçi bir şekilde bilmelisiniz. elektrik ve su için harcadığını ve bu giderlerin birbirine oldukça dağıtıldığını “söyledi.

Ev masraflarınızı yönetmek için müşterek bir hesap oluşturmaya karar verirseniz, bu kişinin ortak hesap sahipleri olarak sunduğu artı ve eksilerini ve sonuçlarını incelemelisiniz.

Evliliğimizde hangi kişisel ve finansal riskleri kapsamalıyız?

Dediğiniz gibi “Ben” der, yaşam tarzınız ve sorumluluklarınız değişir. Eşiniz hem kişisel hem de mali açıdan sizin sorumluluk alanınız olur. Aynı zamanda, tek bir kişi olarak karşılaştığınız risklerin önemli ölçüde değişeceği anlamına gelir. Bir şey olursa, eşiniz mali risklerle başa çıkmak için ayrılır. Öyleyse, günden itibaren ölüm veya sakatlığınız durumunda paranıza ne olması gerektiğini açıkça ortaya koyan Son İstekler ve Ahit’inizin yerinde olduğundan emin olun. Trajedi grevinde gelirinizi değiştirecek ve ailenizin finansal ihtiyaçlarını karşılayacak doğru risk örtüşmesini uygulamak için bir finansal danışmana konuşun.

Evliliği nasıl birlikte inşa edeceksin?

Bir evliliğin başlaması, bir finansal danışman ile emeklilik planlarınızı tartışmak ve risklerin üstesinden gelmek için iyi bir zamandır. “Genellikle bir eşin emeklilik için para biriktirmesi durumunda ne olacağını düşünmüyoruz, diğeri değil. Ve bir eş işten vazgeçerse ya da çocuklara bakmak için daha düşük bir maaş alırsa emeklilik fonları ve yatırımları bundan nasıl etkilenir? Khan “Aynı sayfada olduğunuzdan ve evliliğinize başarı şansı vermeniz için nişanınızın başında bu tartışmaları yapmanız gerekir” dedi.

Evlenmeden Önce Para Konuşmalısınız

Evlenmeden Önce Para Konuşmalısınız

Hakkında delikanli kizlar

Loading Facebook Comments ...

Cevapla