Hayat Yaşam

Yaz aylarında terlemeyi önlemek

Yaz aylarında terlemeyi önlemek

Yaz aylarında terlemeyi önlemek

Bugün yazımızda aşırı terleme ve vücut kokusu olan en önemli meselelerinizden birini çözmeye çalışacağız. Burada terleme ve vücut kokusu ile mücadele de nasıl başa çıkılacağına dair birkaç ipucları vericez.

Her şeyden önce duş alın. Günde iki kez banyo yapmayı deneyin. Bunun için antiseptik bir sabun kullanabilirsiniz.

Parfüm yerine deodorantlar kullanın. Çünkü bizi terleten ve koklayan mikrop ve bakterilerle başa çıkacak şekilde tasarladılar. Ter üretilirken ortaya çıkabilecek kokuyu azaltmanıza yardımcı olacaklar. Buğday çimi suyunu içip, sadece koltuk altı terinde size yardımcı olmayacak ve toksinleri vücuttan atmak için çok iyi bir şeydir. Vücudun yeterli oksijeni olduğunda, bakteri ile savaşabilir.

Resmi bir yere gitmiş olsanız bile terlemeyi zorlaştırmak için bol renkli, açık renkli giysiler giyin. Bu giysiyi elde etmeyi başarabilirsiniz ve bu hassas mevsimde sadece taze ve rahat görünmekle kalmaz, aynı zamanda hassas bölgelerinizi korur. Kızarıklıktan ve bu mevsimde dar ve üstü elbise ile alabilirsiniz. Yaz aylarında terlemeyi önlemek için bol miktarda meyve ve taze sebze yiyin. Etten ve kümes hayvanlarından mümkün olduğunca kaçınmaya çalışın. Bu da kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak. Kendinizi hafif hissettiğiniz ve bu kadar terlemediğinizden emin olacaksınız. Doğal enzimlerle meyve yiyeceksiniz sindirim ve terleme ve koku azaltır.

Duş alıp vücut spreyi kullanın. Çok su içip, vücudunuzun, serin ve nemli kalmasını sağlayın. Bunun sizin terinizi bozacağını düşünüyorsanız o zaman yanılıyorsunuz. Bu vücudunuz için kötü mikropları temizler ve sizi taze ve terletmez hissetmenizi sağlar.

İlgili Yazılar

Kozmetik Ürünlerini Nasıl Saklamalıyız

delikanli kizlar

Kanepe Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli

delikanli kizlar

Erkeklerin Sevdiği Saç Modelleri

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap