Güzellik Makyaj

Yaz Mevsimine Özel Makyaj Tavsiyeleri

Yaz Mevsimine Özel Makyaj Tavsiyeleri

Yaz Mevsimine Özel Makyaj Tavsiyeleri

Biz bayanlar makyaj yapmayı çok severiz. -en azından ben seviyorum :)- Fakat mevsim değiştikçe makyajımızı da değiştirme ihtiyacı hissediyoruz. Örneğin ben yazın kalın eyeliner kullanamıyorum. Çok resmi, çok kışlık hissediyorum. Yaz mevsimi de makyajımıza en çok özen göstermemiz gereken aylardan biri. Havanın sıcaklığı bizi fazlasıyla sıkmaktayken bir de makyajımızda sıkıntı istemeyiz, değil mi? İşte bu yüzden sizler için 5 adet tavsiyem var. Bunları takip edersek yazın cildimizdeki etkilerini en aza indirmiş oluruz. O halde hemen başlayalım!
[ads1]

Yaz Mevsimine Özel Makyaj Tavsiyeleri

1- Makyaj Bazı: Makyaj bazları, makyajımızın yüzümüzde daha fazla kalmasında en büyük yardımcımızdır. Yazın sıcaklığı, nemi yüzünden fondötenimiz, kapatıcımız ya da göz farlarımız akma yapabilir. Yüzümüzün terlemeyip makyajımızın akmasını asla istemeyiz! Sizlere Oriflame Very Me Prime Perfect ve Essence Göz Bazını önerebilirim.

2- Fondöten Seçimi: Fondöten seçimi cidden dikkat etmemiz gereken konulardan biri. Yüzümüzde kalın bir katman ile yazın sıcağında gezmek istemeyiz, değil mi? Eğer cildinizde çok büyük akne sorununuz yoksa fondöten kullanmamak sizin için muhteşem olacaktır. Eğer kullanmanız gerekirse en hafif yoğunlukta olan fondötenlerden seçmeye özen gösterin. Ayrıca güneş koruyucu özellik içeren fondötenler de çok faydalı olacaktır. Rimmel London ya da Maybelline kullanılabilir.

3- SPF (Güneş Koruma Özelliği): Güneşten korunmayı unutmamalıyız! Cildimizde güneş yanıkları, lekeler istemeyiz tabii ki. Bunun için makyajımızı uygulamadan önce güneş koruyucu kremler sürmeliyiz. Garnier, Sebamed benim de kullanıp beğendiğim korucuyu kremler.

4- Pudra: Güneş ışınları yüzümüze çarptığında yalnızca burnumuzun ya da alnımızın parlamasını ister miyiz? Ben istemem! T Bölgesi(Alın, burun, çene) yağlı olmaya müsait bir bölgedir. T bölgemize bir pudra yardımıyla pudra uygularsak parlamayı önleyebiliriz. Ayrıca pudra fondötenimizin daha uzun süre kalmasına da faydalı olacaktır. Bunun için de Rimmel London Stay Matte ya da Avon, Oriflame gibi markaları kullanabilirsiniz.

5- Allık: Yaz aylarının vazgeçilmezlerinden biri de sağlıklı ve renkli görünen yanaklardır. Sıcak havalarda yüzünüzde pudranın üstünde bir de toz allık olmaması size daha çok rahatlık sağlar. Bu yüzden krem allıklar kullanabilirsiniz. Eğer krem allığınız yoksa en sevdiğiniz rujunuzu da kullanın. Biz bayanlarda çare tükenmez!!

Yazın güzelliklerinden bizler faydalanırken cildimizin de faydalanması gerektiğini unutmayın. Makyajsız da güzeliz biz, makyaj bir hobi! Ne kadar az makyaj o kadar çok sağlıklı cilt.
[ads2]
Yaz Mevsimine Özel Makyaj Tavsiyeleri

İlgili Yazılar

Doğru makyaj yapmanın incelikleri

delikanli kizlar

Liposuction zayıflama yöntemi değildir

delikanli kizlar

Uzun Kirpikleriniz Olsun

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap