Sağlık

Yazın serinlemek uğruna yapabileceklerimiz

Yazın serinlemek uğruna yapabileceklerimiz

Yazın serinlemek uğruna yapabileceklerimiz

Yazın serinlemek uğruna yapabileceklerimiz ile ilgili hazırladığımız bu konumuzda, Yazın serinlemek uğruna yapabileceklerimiz hakkında bazı şeyler anlattık.. Umarız ki faydalı olacaktır. Okuyup beğendiğiniz konuları facebook yahut twitter ikonlarından paylaşarak daha çok bayana ulaşmamıza yardımcı olursanız memnun oluruz 🙂

Yazın her zamankinden daha yorgun hissetmenize neden olan, sinirlerinizi bozan, uykunuzu kaçıran sıcaklara karşı önlem almak mümkün. berrak ve bilinçli beslenerek sıcak yaz günlerini hem daha sıhhatli hem de daha rahat geçirebilirsiniz.
[ads1]

Dr. Ender Saraç’ın önerileri

Dr. Ender Saraç yaz aylarında kulak arkasını, enseyi, saç diplerini, elleri ve ayakları sık sık ıslatmamızı öneriyor. Özellikle kulak arkasını serin tutmanın, ısı merkezini dengelemek uğruna çok önemli olduğunu belirtiyor.

Meyan kökü hapları yahut şurubu harika bir yaz dopingidir.

Serinletir, enerji verir, düşük tansiyonu dengeler.  Sadece şekeri ve yüksek tansiyonu olan kişiler dikkatli tüketmelidir.

Gül şerbeti, ekşi olmayan ayran, maden sodası, limonata, cacık, komposto, buzlu kahve ve hoşaf da yaz aylarının sıhhatli içeceklerindir.

Kesinlikle yüzmek yazın yapılabilecek en iyi spordur. Yazı aylarında aşırı terleten, kan revan içinde kalmanıza neden olan sporları mümkün olduğunca yapmayın. Mutlaka su sporlarını tercih edin. İlle de yürüyecekseniz sabahın erken saatlerini ya da akşamüstü vakitlerini tercih etmelisiniz. Egzersizden sonra mutlaka ılık duş alın ve başınızı serin tutun. Yazın en azından başınızı çok sıcak suyla yıkamayın. Saç kurutma makinesini ılık ayarda kullanın.

Akşam yemeklerinde asla ağır ve hazmı zor gıdalar tüketmeyin. Gece dolu mideyle yatağa yatmayın.

Alkole dikkat!

Önce keyif verir, rahatlatır hatta buzlu içildiği uğruna serinletebilir. lakin acısı sonradan çıkar. Daha da çok terler, sıvı kaybeder ve iyi uyuyamazsınız.

Asla aşırı soğuk içecek ve yiyeceklere yüklenmeyin.

Oda ısısına yakın gıdalar, uzun vadede ısıyı daha iyi dengeler.

Bir defayı geçmemek koşuluyla gece yatmadan önce kabıza yakınsanız 3 çorba kaşığı, bağırsaklarınız normalse 2 çorba kaşığı hintyağını azıcık meyve suyuyla karıştırıp için. Ertesi sabah sadece ılık komposto ve semizotu-kabak çorbası için.

Sakin bir gün geçirerek detoks yapın, bol bol oda sıcaklığında su için. Bağırsak temizliği, bedeni sadece aşırı sıcaktan korumaya yardım etmekle kalmaz, toksin atıp cildi güzelleştirmeye de destek olur.

Buzdolabında 1 şişe gülsuyu bulundurun.

Dışarıdan geldiğinizde bilek ve kasıklarınıza sürün, serinleyeceksiniz.

Taze nane çok faydalıdır.

Nane yapraklarının üzerine bir kaç tane damla limon sıkıp ağzınıza atarsanız, ferahlarsınız.

Zerdeçal terlemeyi azaltır.

Çok terliyorsanız gün içinde 1 tatlı kaşığı zerdeçal tüketin.

Limon suyunu buz kalıplarına koyup dondurun. Suyun içine atıp yavaş yavaş için.

Lavanta vücut ısısını düşürür.

Bu güzel kokulu bitkinin yapraklarından çay yaparken sadece 3-4 yaprak kullanmaya özen gösterin. Çünkü lavanta toksik bir etkiye sahiptir, fazlası sorun yaratabilir.

Yasemini, lavanta ve naneyi karıştırıp çayını yapın.

Soğuyunca süzün ve içine birkaç tane parça buzla bir dilim limon koyun. Serinlemek için soğuk tüketin.

Eveeeet.. Yazın serinlemek uğruna yapabileceklerimiz yazımızında sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu konumuzda Yazın serinlemek uğruna yapabileceklerimiz ile ilgili bilgilere yer verdik.. azıcık aşağıdaki bulunan benzer yazılar bölümünde bu konuya benzer öteki yazıları bulabilirsiniz.

konu anahtar kelimeler : yazın serinlemek için neler yapılır? yazın nasıl serinlenir? yaz aylarında nasıl serinlenir?
[ads2]
Yazın serinlemek uğruna yapabileceklerimiz
[ads1]

İlgili Yazılar

Besinlerdeki renklerin cildinize mucizevi etkisi

delikanli kizlar

Zayıflamak için diyet

delikanli kizlar

Siyah Nokta Temizleme

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap