Hayat Yaşam

Zeki Olmanın 5 Yolu

Zeki Olmanın 5 Yolu

Zeki Olmanın 5 Yolu

Daha sağlıklı beyin hücreleri: Balık Yağı

Omega-3 beyin kıvrımlarını besler. The American Journal Of Clinical Nutrition’da yayınlanan araştırmaya göre her gün 400 miligramlık balık yağı kapsülü almak gerekiyor.

Daha iyi odaklanma: Nikotin Sakızı

Araştırmalar 2 miligramlık nikotin sakızının sinir hücreleri arasındaki bağlantılara hız kazandırdığını gösteriyor. Bu da işinize odaklanmanızı sağlıyor. Sigaranın içindeki nikotin ise size faydalı değil zira sigaradaki karbon monoksit ve katran gibi kansere yol açan maddeler faydadan çok zarar getiriyor.

Daha iyi hesap yeteneği: Kreatin

Avustralya’daki Macquarie Ünversitesi’nden Dr. Caroline Rae “Kreatin genel bilinç düzeyini geliştirerek beynin sayısal kabiliyetlerini artırıyor ve hesaplama yeteneğini geliştiriyor” diyor.

Daha keskin zekâ: Viposetin

Aktarlarda bulunabilen Cezayir menekşesinden elde edilen viposetin, beyne giden kan akışını hızlandırıyor. Japonya’da yapılan araştırmalara göre, her gün 40 miligram viposetin alımı zihni uyanık tutuyor.

Daha iyi hafıza: Kafein

Ortalama bir fincan filtre kahve beyninizin ön lobunu harekete geçirir. Böylece patronunuzun dakikalar süren ve bitmek bilmeyen her kahve molasında arkanızdan size edeceği küfürleri uzun yıllar aklınızda tutabilirsiniz.

Etiket: Zeki Olmanın 5 Yolu, Zeki Olmak, Keskin Zeka, Sağlıklı Beyin Hücreleri, Balık Yağı, Zeki Olmanın Yolları Nelerdir?

İlgili Yazılar

Masajın Faydaları

delikanli kizlar

Erkeklerin Sevdiği Saç Modelleri

delikanli kizlar

Kozmetik Ürünlerini Nasıl Saklamalıyız

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap