Cinsellik İlişkiler

Cinsel İlişki Pozisyonları

Cinsel İlişki Pozisyonları

Cinsel İlişki Pozisyonları

Erkek ve kadının cinsel ilişkiden zevk almasını sağlayacak çok çeşitli Cinsel İlişki Pozisyonları bulunmaktadır. Farklı seks pozisyonları partnerlerin daha fazla zevk almalarına fayda sağlar.Her çiftin zevk aldığı farklı seks pozisyonları bulunmaktadır.

Misyoner Pozisyonu:

Oldukça basit bir pozisyondur.Kadın bacaklarını açarak altta yatar ve erkek kadının üstünde yer alır.Erkek kolları ve dirsekleri ile pozisyonu dengelemeye çalışır.Bu pozisyonda kadın diğer pozisyonlarda olduğu kadar zevk almayabilir.Erkeğin pelvik bölgesi bu pozisyonda klitorisi uyarmaz.

Kadının Üstte Olduğu Pozisyon:

Kadının üstte olduğu pozisyon kadının hem seksi kontrol etmesini sağlar hem de daha fazla zevk almasına yardımcı olur. Penis bu pozisyonda G noktasına daha iyi bir şekilde ulaşır.Aynı zamanda bu pozisyonda erkek kadında klitorisi parmakları ile uyarabilir.Bu pozisyonda erkek sırt üstü yatar ve kadın onun üzerinde yer alır.

Kadının Diz Çöktüğü Pozisyon:

Aynı zamandan köpek stili olarak da bilinen pozisyon en fazla zevk veren pozisyonlardan birisidir.Kadın dizleri üzerinde eğilir ve köpek pozisyonunu alır. Erkekte arkadan vajinaya giriş sağlar.

Partnerlerin Yan Yana Olduğu Pozisyon:

Bu pozisyon en romatik pozisyonlardan birisidir.Partnerler birbirlerini görebilirler.Seks sırasında erkekle kadın yan pozisyonda yatar.Kadın bacağını kaldırarak penisin vajinaya girmesini kolaylaştırır.

Ayaktaki Pozisyonlar:

Ayaktaki pozisyonlar genellikle aceleyle, gizli ve rahatsız koşullarda uygulanmaktadır.Bazı pozisyonlar erkeğin eşini yerden kaldırmasını gerektirir.Bu boy sorununu ortadan kaldırır.Ancak erkeğin yorulmasına neden olabilir.Daha kısa olan eş bir eşyanın, örneğin,kalın bir kitabın üstünde ayakta durabilir.Bununla beraber,en iyi koşullarda bile eşlerin boyları farklı ise durum zorlaşır.

Arkadan Sarılarak Birleşme Pozisyonları:

Çoğu kişiler arka yolla birleşmenin doğaya aykırı olduğunu savunurlar.Oysa ki, hemen hemen tüm memeliler yalnızca bu şekli uygular.Bu yeterli derecede derin birleşmeyi ve klitoris üzerinde hoşa giden bir baskı sağlar.Uzanarak, diz çökerek, oturarak ve ayakta uygulanan değişik pozisyonlar vardır.En azından bunlardan bazıları her yaşta çifti tatmin etmektedir.Hatta bazı pozisyonlar, öteki birleşme şekillerinin çoğunu olanaksız kılan fiziksel koşullarda olan kişilere özellikle uygundur.

Gebelik Sırasındaki Pozisyonlar:

Geçmişteki kendiliğinden düşükler nedeniyle,doktor tarafından ilk üç ayda ilişki yasaklanmamışsa, gebelik süresince önerilir.Çift,normal ilişkide bulunabilir.Gebeliğin ilerlemesi ve karnın büyümesi ile klasik ilişkiler zor ya da olanaksız olmaya başlar.İleri gebelik dönemindeki bir kadın için karına doğrudan basınç yapılmasıından sakınan ya da en azından birleşmenin derinliğini denetlemeye izin veren pozisyonlar gereklidir.

Eşler,yatak üzerinde bir arka yolla birleşme pozisyonunda diz çökerler ve erkek, çok derine itmekten kaçınır.

Kadın,bacaklarını,vücudunu taşıyacak şekilde,açık olarak yatar.Karın üzerine basıncın olmaması bu pozisyonu gebeliğin son dönemlerine uygun kılar.Çift,arka yolla birleşmek için yan yatar. Burada da karına baskı yoktur.

Çift bir sandalye üzerinde birbirine sarılır.Kadın,erkeğin üzerine oturur.Böylece birleşmenin derinliği denetlenebilir.

Özel İsteklere Cevap Veren Pozisyonlar:

Yeni duygular tatma isteği, insanların çoğunu cinsel birleşmede mümkün olan yüzlerce pozisyonu denemeye itmektedir. Daha az kullanılan pozisyonlardan bazıları ise yeniliğin ötesinde bazı fiziksel ve psikolojik sorunları çözümlemeye yarar. Gebe bir kadın için, şişman olan eşler, sırt ağrısı çekenler, penisi kısa olanlar için ve eşi kendisinden uzun ya da kısa olanlar için hiç denenmemiş hatta düşünülmemiş bir pozisyon en iyisi olabilir. Doğru pozisyonun seçimi, hiç orgazma varamayan bir kadının orgazma varmasına ya da iktidarsız bir erkeğin sorununun üstesinden gelmesine, hatta görünüşte kısır olan bir çiftin çocuklarının olmasına yardım edebilir.

etiket : cinsel ilişki, cinsel ilişki pozisyonları, seks pozisyonları, zevk veren pozisyonlar, çeşitli sex pozisyonları, misyoner pozisyonu
[ads2]
Cinsel İlişki Pozisyonları
[ads1]

İlgili Yazılar

Evlilikte Mutlu Olmak İçin Öneriler

delikanli kizlar

Erkeği Mutlu Etmenin Yolları Nelerdir?

delikanli kizlar

Sizden Hoşlanıyor Mu?

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap