Aile Çocuk Hayat Yaşam

Çocuk Bakımında Türk Erkeği

Çocuk Bakımında Türk Erkeği

Çocuk Bakımında Türk Erkeği

Çocuk Bakımında Türk Erkeği : Ataerkil aile yapısının getirmiş olduğu kroniksel sorunlardan birisidir. Türk erkeklerinin yeni doğan bebek bakımındaki yetersizlikleridir. Bu konuda yapılmış olan anket değerlendirmelerinin sonucuna bakıp karar verelim.

Yapılan anket sonucu

Annelere eşlerinin çocuk bakımında kendilerine yardımcı olup olmadıklarını sorulan ankete verdikleri yanıtlar. “hayır, olmuyor”. “çok az oluyor”. “genelde oluyor”. “her zaman oluyor” şeklinde belirlenmiş. Ankete 544 anne katılmış.  ankete cevap veren annelerin %26 sı eşlerinin her zaman çocuk bakımında kendilerine yardımcı olmadıklarını belirtmiş. Annelerin %25 i eşlerinin çocuk bakımında, genelde kendilerine yardımcı olduklarını belirtmiştir.

Yapılan anketi değerlendirdiğimizde Türk erkeklerinin %51 inin çocuk bakımında eşlerine yardımcı olduklarını söylemek mümkündür. Aslında bu oran, önemli bir orandır. Türk erkeklerinin de eski ataerkil özelliklerinden sıyrılıp daha modern ve çağdaş bir anlayışla eşlerine çocuk bakımında aktif şekilde yardım ettiklerini göstermektedir.

Etiketler : Aile. bebek bakımı. Çocuk. Hayat. Yaşam. Türk Erkeği. Çocuk Bakımı.

Çocuk Bakımında Türk Erkeği

İlgili Yazılar

Online iç giyim alışverişi

delikanli kizlar

Detoks Yaparken Olmazsa Olmazlar

delikanli kizlar

Kadın

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

2 yorumlar

Alerjiniz varsa çocuğunuzun da olabilir | Mevsimsel alerjik rinitten korunma 5 Eylül 2021 at 01:35

[…] Alerjik belirtilerin ortaya çıkmasında insanın genetik yapısınında etkisi olmaktadır. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Abdullah Ceylan bu konudaki düşüncelerini […]

Çocuk Bakımında Türk Erkeği | Delik... 28 Ekim 2021 at 04:09

[…] Ataerkil aile yapısının getirmiş olduğu kroniksel sorunlardan birisidir. Türk erkeklerinin yeni doğan bebek bakımındaki yetersizlikleridir. Bu konuda yapılmış olan anket değerlendirmelerinin sonucuna bakıp karar verelim.  […]

Yorum Yap