Saç

Ev Yapımı Doğal Saç Kremi

Ev Yapımı Doğal Saç Kremi

Ev Yapımı Doğal Saç Kremi

Hanımlar, Kuru ve Yıpranmış Saçlar için evimizde çok harika bir doğal saç kremini birlikte yapıcaz.

Saçlarımız bizim için çok değerlidir.Zamanla kurur ve yıpranır. Saçları sadece şampuanla yıkamak sertleşmesine ve kolay taranmamasına sebep olur. Birlikte yapacağımız bu ev yapımı doğal saç kremini düzenli olarak kullandığınızda saçlarınız giderek canlanacak, yumuşayacak, kolay taranacak, beslenecek ve parlaklık kazanacak.

Ev yapımı doğal saç kremi tarifi

Malzemeler (1 kullanımlık):

Yarım fincan yoğurt
Yarım fincan mayonez
1 yumurtanın sadece beyazı
2 yemek kaşığı katı hindistan cevizi yağı

Yapılışı:

Öncelikle tüm malzemenin iyi karışabilmesi için oda sıcaklığında olması gerekiyor. Özellikle hindistan cevizi yağı buzdolabında durduğunda iyice sertleşiyor. Ancak hindistan cevizi yağını elinize aldığınızda vücut ısınızla hemen yumuşuyor. Bu nedenle oda sıcaklığındaki malzemeleri elinizle karıştırmanızı öneriyorum sizlere.

Tüm malzemeyi porselen, plastik ya da cam bir kaba koyup (metal kap olmasın), elinizle hafifçe yoğurarak karıştırın. İlk paragrafta bahsettiğim gibi hindistan cevizi yağının yumuşaması için el ısısı önemli.

Tüm malzeme eşit olarak karıştığında ev yapımı doğal saç kreminiz artık kullanıma hazır.

Ev Yapımı Doğal Saç Kremi

Kremi kullanma yöntemi

Saçınızı şampuanla yıkayın ve saçın tüm suyunun gitmesi için havluyla çok iyi kurulayın. Saç ıslak değil nemli bir halde olmalı.

Nemli saça hazırladığınız ev yapımı doğal saç kremini sürün. Bunun için arzu ederseniz kuaförlerde yapıldığı gibi tutam tutam sürebilir ya da tamamını elinizle yaydırarak yapabilirsiniz.

Tüm saça kremi yaydırdıktan sonra ince dişli bir tarakla s

açınızı zedelemeden tarayarak kremin her tarafa eşit nüfus etmesini sağlayın. Bu esnada isterseniz omuzlarınıza bir havlu koyabilirsiniz, çünkü damlayabilir.

Saçı güzelce taradıktan sonra bir duş bonesini saçınıza geçirin. Eğer elinizde duş bonesi yoksa strech filmle sarabilir veya temiz bir torbayı da bu iş için kullanabilirsiniz.

Duş bonesini taktıktan sonra ütüyle ısttığınız bir havluyu da başınıza sarın. Yaklaşık 30 dakika bekleyin.

Yeterli süre geçtiğinde saçınızı ılık ve bol suyla iyice durulayın. Eğer rahatsız olmazsanız durulamadan sonra saçınızı şampuanla yıkamayıp o haliyle kurutup kullanın.

Bu kremi haftada en az 1 (mümkünse 2 defa) uyguladığınızda saçınızdaki yumuşaklığı,parlaklığı ve canlılığı fazlasıyla görüceksiniz.

Yapmış olduğumuz doğal saç kreminin içinde kullandığımız katı hindistan cevizi yağının kırıkları düzelttiğini ve saç dökülmesini durdurduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.

İlgili Yazılar

Saç Bakımında 10 Önemli Kural

delikanli kizlar

Saç boyamak sağlıklı mı?

delikanli kizlar

Gerçek Saçlı Peruk Modelleri

delikanli kizlar
Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap